Ja, młody Europejczyk

F13 27-10-2014 DSCN0295

Warsztaty europejskie w Filii nr 13 - Maczki

"Ja, młody Europejczyk" - pod takim tytułem odbyły się w Filii nr 13 - Maczki warsztaty dla uczniów klasy III oraz IV Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu. Zajęcia prowadził Pan Paweł Seruga z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy i dostali wiele zadań do wykonania, a wśród nich: zagadki, wykreślanki, rozpoznawanie flag oraz quiz.

Uczniowie zdobyli również wiele ciekawych informacji o Unii Europejskiej i państwach UE. Rywalizacja między grupami trwała przez cały czas spotkania, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

F13 27-10-2014 DSCN0293 F13 27-10-2014 DSCN0285F13 27-10-2014 DSCN0281

F13 27-10-2014 DSCN0280F13 27-10-2014 DSCN0292F13 27-10-2014 DSCN0283

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine