„Szmaciankowi – igłą mnie stwórz”

F15 24-10-2014 sp39 009

Wernisaż na otwarcie „Klubu Seniora z pasją” w Filii nr 15 - Mec

23 października 2014 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Pani Sylwii Marszał - „Szmaciankowi – igłą mnie stwórz”, połączony z otwarciem „Klubu Seniora z pasją”. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którzy zostali mile zaskoczeni atmosferą, jaka panowała w naszej Filii. Pani Sylwia podzieliła się swoim hobby z czytelnikami, opowiedziała o swoich pasjach: skąd czerpie pomysły i wzory, które wykorzystuje do tworzenia przepięknych "Szmacianek".

Poznaliśmy również córeczkę, która zdopingowała mamę do tworzenia coraz ciekawszych prac. Na tablicy interaktywnej zaprezentowano także bloga, którego prowadzi nasz gość. Czas spędzony w bibliotece umilił słodki poczęstunek i upominki przygotowane przez pracowników biblioteki - jesienne bukieciki. Dla Pani Sylwii przygotowano specjalne podziękowanie i bukiet, które bardzo ją wzruszyły.  Życzymy nasze artystce dalszych sukcesów i nowych pomysłów.

F15 24-10-2014 sp39 016F15 24-10-2014 sp39 021

F15 24-10-2014 sp39 019

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine