"Ręką w łapę" w F8

F8 23-10-2014 007

Spotkanie z wolontariuszami fundacji "Nadzieja na dom"

W dniach 21-22 października 2014 odbyło się zorganizowane przez Filię nr 8 - Osiedle Dorośli spotkanie przedszkolaków z P25 i wolontariuszy fundacji "Nadzieja na dom". Na spotkaniu z dzieciakami nie mogło zabraknąć również zwierzaka. Tym razem był to sympatyczny grzywacz chiński o wdzięcznym imieniu Wiktor.

Na początku wolontariuszka przeprowadziła z dziećmi pogadankę: opowiedziała dzieciakom o życiu zwierząt w schronisku, o adopcjach, o tym, jak podchodzić do psa i czy każdego zwierzaka możemy pogłaskać, a także jak można pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku. Potem swoje pięć minut miał sam Wiktor. Oprócz standardowych komend, takich jak: "siad", "leżeć" i "daj łapę", podawał również tylne łapki, wykonywał skoki na plecy treserki, a przy użyciu specjalnej zabawki dla psów wyszukiwał i wyjmował jedzenie. Na sam koniec Wiktor przygotował dla wszystkich dzieciaków niespodziankę, a mianowicie - zaśpiewał. Śmiechu i radości było co nie miara, a na koniec dzieciaki otrzymały nalepki z wizerunkiem Wiktora.

F8 23-10-2014 015F8 23-10-2014 017


Z życia filii

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine