Aktywna jesień na Wawelu

WAW 10 IMG 0122

Październikowe zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Jesienna pogoda za oknami w żadnym wypadku nie zniechęciła uczestników zajęć bibliotecznych, odbywających się w październiku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na Wawelu. Pełne rozmaitych aktywności spotkania obejmowały m.in. pierwsze zetknięcie przedszkolaków z Biblioteką, edukację przyrodniczą, jesienne łamigłówki rozwiązywane z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a także warsztaty plastyczne. Zapraszamy po szczegóły i zdjęcia do dalszej części artykułu.

Zapoznanie bajką malowane

Na początku października Oddział dla Dzieci i Młodzieży gościł grupę z przedszkola „Radosna Wyspa”. Dzieci swoje pierwsze spotkanie z biblioteką rozpoczęły od zwiedzania bajkowej galerii przedszkolaka, prezentującej prace plastyczne ich starszych kolegów. Następnie przedszkolaki udały się do czytelni, w której czekały na nich barwne książki oraz bajkowe zabawy zorganizowane przy użyciu tablicy multimedialnej. Kolejnym etapem podróży do krainy książek była wypożyczalnia. Dzieci z radością podążały bibliotecznym labiryntem stworzonym przez regały pełne książek oraz z zainteresowaniem obserwowały proces wypożyczania książek przy użyciu magicznych czytników. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali słodkim poczęstunkiem.

WAW 10 IMG 0091WAW 10 IMG 0099

Jesienią, jesienią sady się rumienią

W ubiegłym tygodniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się pogadanka biblioteczna z zakresu edukacji przyrodniczej z udziałem dzieci z PM Nr 30 w Sosnowcu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały barwną prezentację na temat jesieni, uczestniczyły w interaktywnych zabawach w grzybobranie oraz z radością brały udział w przygotowanych zajęciach ruchowych. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci kolorowały bajkową wiewiórkę o imieniu Pazurek.

WAW 10 IMG 0128WAW 10 IMG 0100WAW 10 IMG 0104

Liśćmi malowane

Kolejne spotkanie na Wawelu odbyło się z udziałem uczniów SP Nr 22 w Sosnowcu. Młodzi miłośnicy przyrody z zaangażowaniem rozwiązywali na tablicy multimedialnej przygotowane łamigłówki na temat darów jesieni. W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonywali piękne bukiety zwykorzystaniem barwnych liści.

WAW 10 IMG 0115WAW 10 IMG 0121WAW 10 IMG 0125

Podróż do jesiennej krainy bajek

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane zostały także zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. „Podróż do jesiennej krainy bajek” z udziałem przedszkolaków z PM Nr 30 w Sosnowcu. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o sympatycznym Jeżyku Zbytniku, uczestniczyły w konkurach ilustracyjnych na temat pór roku oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, których bohaterem był bajkowy jeżyk. Na zakończenie bajkowej podróży dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek.

WAW 10 IMG 0131WAW 10 IMG 0134

Laurka dla Naszej Pani

Z okazji Dnia Nauczyciela w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników biblioteki. Młodzi artyści z zaangażowaniem wykonywali barwne laurki prezentujące piękne kompozycje kwiatowe. Na zakończenie spotkania dzieci w ramach niespodzianki dla przybyłych pań wspólnie złożyły życzenia pełne radości i ciepła.

WAW 10 IMG 0103WAW 10 IMG 0133WAW 10 IMG 0110


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine