Nie ma czasu na nudę

mec1

Przedszkolaki w Filii nr 15

„Z Tupciem Chrupciem dbamy o zęby" pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Filii nr 15 z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44. Nasze spotkanie obfitowało w wiele atrakcji na początek głośne czytanie książeczki „Tupcio Chrupcio dbam o zęby". Wspólnie opowiadaliśmy sobie o higienie jamy ustnej, co jest nam potrzebne do prawidłowego dbania o ząbki jak często należy je myć itp. Obejrzeliśmy prezentację dzięki, której dzieci mogły porównać ząbki zdrowe i chore.

Przedszkolaki zobaczyły również na krótkim filmiku jak zbudowany jest ząb i jak to się dzieje ze cukierki mogą nam popsuć ząbki. Na koniec bawiliśmy się w poprawne szczotkowanie zębów, wybieraliśmy produkty dobre dla naszego zdrowia. Dzieciaki wysłuchały również utworu muzycznego zespołu Fasolki „Szczotka – pasta". Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku w postaci smacznych bananów.

W ubiegłym tygodniu odbyły się takżę zajęcia literacko – plastyczne „Pani Jesień dary niesie" dla dzieci z PM nr 46 – grupa Biedronki. Prezentacja multimedialna o jesieni i jej darach, kolorach; zagadki przyrodnicze, pogadanka o zwierzętach zapadających w sen zimowy, czytanie bajki „Jesienne zabawy" i wykonanie prac plastycznych z liści suszonych - „Kompozycje jesienne" - to tylko część atrakcji przygotowanych dla dzieci.

mec2mec3

mec4mec5


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine