Warsztaty dla dzieci

s11

Savoir-vivre na wesoło

9 października 2014 w Filii nr 20 - Stary Sosnowiec oraz w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Głównej odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli firmy Modus Vivendi pt. "Czy Kaktus ma przyjaciół?", a także szkolenie z prawidłowego nakrywania stołów i grzecznego zachowania przy posiłku.

Na zajęcia w Filii nr 20 przybyły dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej nr 19, które żywo uczestniczyły w rozmowie o zasadach dobrego zachowania w różnych sytuacjach, wykazując się dużą wiedzą z zakresu savoir-vivre'u. Podejmowane były tematy relacji międzyludzkich, zachowania się dzieci i młodzieży wobec osób starszych, przyjaznych i koleżeńskich zachowań między rówieśnikami w szkole i w domu. Wszystkie uczennice wzięły też udział w zajęciach praktycznych rozwiązując rebusy - układanki wyrazowe dotyczące zasad dobrego wychowania, a także "ubrały" bohatera spotkania - Kaktusa - w kolorowe karteczki, na których wypisały wcześniej, jakich zasad savoir-vivre'u powinien przestrzegać. Pogoda dopisała, dlatego na zakończenie spotkania odbył się pokaz tai-chi na świeżym powietrzu.

Natomiast w Bibliotece Głównej dzieci obejrzały ciekawą preznetację multimedialną o grzecznym zachowaniu przy stole oraz wzięły udział w krótkim szkoleniu prawidłowego nakrywania do posiłku. Uczestnicy nauczyli się także jak prosto siedzieć przy stole, a swoje umiejętności ładnego posługiwania się sztućcami przećwiczyły na bananie.

Zajęcia upłynęły w cudownej atmosferze i mamy nadzieję, że przyniosły tyle samo pożytku - co uśmiechu i frajdy.

s1s2s3

s4s5s6

s7s8s10

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine