Dźwięki muzyki

dz3

Lekcje biblioteczne w Multimediach

9 października 2014 odbyła się już kolejna lekcja pt.: "Dźwięki muzyki". Tym razem w naszym konkursie brały udział dzieci z kl. 3 a SP nr 8. Klasa podzielona została na cztery grupy: Biedronki, Świerszcze, Żabki i Kurki. Każda z grup musiała zdobyć jak najwięcej punktów w pięciu niełatwych konkurencjach z dziedziny muzyki.

Pierwsze zadanie polegało na uzupełnianiu brakujących słów w wierszach Juliana Tuwima, przy jednoczesnym słuchaniu płyty „Wesołe wierszyki" tegoż autora. Jedna z konkurencji polegała na połączeniu w jak najszybszym czasie nazw instrumentów z odpowiednimi obrazkami. W następnej trzeba było wysłuchać ślicznej bajki „Świerszczykowe nutki" Czesława Janczarskiego i wypisać wszystkie zwierzątka występujące w zasłyszanym tekście. Czwartą konkurencją była gra „BIM-BOM", gdzie każda z grup dostała planszę z zestawem obrazków przedstawiających różne dźwięki (np. rąbanie drewna, jazda na rowerze itp.), na stole leżały pomieszane krążki z takimi samymi obrazkami i dzieci musiały po usłyszeniu dźwięku - znaleźć odpowiedni krążek i połączyć ze swoją planszą. Dla utrudnienia na stole znalazły się po dwa dodatkowe krążki z każdej grupy dźwięków nie figurujące na planszy. Na koniec dzieci musiały dobrać odpowiedni podpis do swojej planszy (np. wieś, sala koncertowa, ulica, szkoła). Ostatnią konkurencją było rozwiązywanie 15 zagadek muzycznych. Emocjom nie było końca, a gdy panie podliczały punkty – dzieci rysowały wykropkowane instrumenty. Wygrała oczywiście ta grupa, która zdobyła najwięcej punktów.

dz1dz2

dz3dz5


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine