Miśki, misie i niedźwiedzie!

mis9

Wszystko co o nas powinieneś wiedzieć

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Głównej. Dzieci z Przedszkola nr 56, punkt 10.00 zawitały do "Misiowej krainy", w którą na godzinkę zamieniła się nasza placówka. Przedszkolaki, oprócz wiedzy teoretycznej, wysłuchały opowieści o "Misiu Brudnym Pysiu" i "Misiu Olo, który mówi Bach!". Odtańczyły taniec niedźwiedzi, przy dźwiękach misiowych piosenek, a na deser zjadły prawdziwe, miodowe ciasteczka.

Oprócz przyjemności na dzieciaki czekało także trudne zadanie, musiały wymyślić imiona dla czterech, bezimiennych, bibliotecznych misiów. Po burzliwych obradach udało się nazwać naszych pupilków. Od dzisiaj, na bibliotecznych półkach będzie siedział Miś Brunatny, Miś Kacper, Miś Oskar i Misia Amelka. Przedszkolaki zrobiły również misiową ścieżkę - na kartce papieru odrysowały swoje stopy i podpisały "misiowym" imieniem, żeby było wiadomo, który niedźwiadek tędy kroczył. Wspólna fotografia uwieczniła nasze "misiowe spotkanie".

mis1mis2

mis3mis4

mis5mis6

mis7mis8


Z życia filii

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…

Przedwakacyjne zajęcia z przedszkolakami

dul1

Filia nr 1

Za nami czerwcowe wizyty w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz odwiedziny przedszkolaków w bibliotece. Ponieważ wakacyjne zajęcia "Biblioteka-ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt" zaczynają się już wkrótce, postanowiłyśmy zapoznać dzieci z niektórymi z gatunków. Były niedźwiedzie, małpy, żyrafy, koty, psy, kury, bobry, bociany i wiele, wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy już w wakacyjne poniedziałki, środy i piątki - szczegóły już wkrótce!!!

Więcej…

Czerwiec na Sielcu

czs1

Filia nr 4

Koniec roku szkolnego powoli dobiega końca. My jednak pracujemy pełną parą. Organizujemy wiele atrakcji dla zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Wspólnie z uczniami SP nr 6 wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Z grupą "Kotki" rozmawialiśmy o tym, jak sobie radzić z uczuciami. Pomogła nam w tym książka "Tak wiele we mnie uczuć". Słuchaliśmy jak radzić z sobie z uczuciami, a na koniec spotkania każdy z nas pokolorował serduszko kolorem odpowiadającym naszym dzisiejszym odczuciom i powiesił je na bibliotecznym drzewie. Grupa "Wiewiórki" natomiast przygotowała fantastyczne skrzynki z narzędziami dla ukochanego taty, bo jak wszyscy wiecie za kilka dni będziemy obchodzić jego święto.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine