"W wakacyjnych klimatach"

F1 06-10-2014 DSCN0682

Wyniki konkursu plastycznego w Filii nr 1

W Filii nr 1 - Środula, odbył się konkurs plastyczny "W wakacyjnych klimatach". Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-III. Wśród rysunków oraz prac przestrzennych przeważały widoki gór oraz morza, ale okazuje się, że ciekawie można również spędzić czas na wsi oraz na przydomowym boisku.

Prace (a było ich 21) napływały do 26 września, a oto nagrodzeni uczestnicy:

I miejsce:
Arkadiusz Fatyga
II miejsce:
Janek i Julka Nasiek
III miejsce:
Julka Malik

Wyróżnienia:
Kamil Nędza
Emilka Kos
Kacper Marszałek
Ania Malik

Wszystkie prace można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki, do 17 października. Nagrodzonym uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

F1 06-10-2014 DSCN0684F1 06-10-2014 DSCN0683F1 06-10-2014 DSCN0685


Z życia filii

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine