Wycieczka w góry

DSCN4678

Najpiękniejsze Pieniny!

Filia nr 3 - Klimontów wraz z Filią nr 10 - Kazimierz kolejny raz zaproponowała swoim czytelnikom wspólne podróżowanie. W ostatnią sobotę września grupa globtroterów z tych dwóch dzielnic wyruszyła w Pieniny. Głównym celem był oczywiście spływ przełomem Dunajca. Wczesnym rankiem, mimo deszczowej aury wszyscy tłumnie stawili się na miejsce zbiórki.

Najpiękniejsze Pieniny!

Filia nr 3 - Klimontów wraz z Filią nr 10 - Kazimierz kolejny raz zaproponowała swoim czytelnikom wspólne podróżowanie. W ostatnią sobotę września grupa globtroterów z tych dwóch dzielnic wyruszyła w Pieniny. Głównym celem był oczywiście spływ przełomem Dunajca. Wczesnym rankiem, mimo deszczowej aury wszyscy tłumnie stawili się na miejsce zbiórki.

Naszym celem były Sromowce Wyżne, gdzie mieliśmy wsiąść na tratwy. Zdeterminowanie uczestników wycieczki i wiara w to, że przestanie padać chyba zostały docenione, bo kiedy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że deszcz rzeczywiście ustał. Wsiedliśmy na tratwy i wsłuchując się w opowieści flisaków, a także podziwiając (mimo mgieł otulających szczyty) piękne pienińskie krajobrazy, dotarliśmy do Szczawnicy. Po zwiedzeniu tego urokliwego miasteczka pojechaliśmy obejrzeć kolejną atrakcję tego regionu, a mianowicie zamek w Niedzicy i olbrzymią zaporę czorsztyńską. Pogoda coraz bardziej zaczęła nam sprzyjać i wreszcie wyjrzało słońce. Gdy przyjechaliśmy na miejsce musieliśmy jeszcze tylko wspiąć się po „zaledwie" stu, a może dwustu schodach na szczyt zapory i już mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Pienin. Po obejrzeniu zapory wszyscy udaliśmy się do zamku. Oprowadzeni po zamku przez przewodnika ustawiliśmy się jeszcze tylko do pamiątkowego zdjęcia i... wróciliśmy do Sosnowca.

DSCN4677DSCN4699

DSCN4739DSCN4749

DSCN4793DSCN4678


Z życia filii

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine