W Filii nr 15 - Mec

ej1

Moc atrakcji

Ten tydzień obfitował w wiele spotkań z naszymi Milusińskim. Grupy Sarenki i Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Sosnowcu wzięły udział w zajęciach z edukacji ekologicznej "Razem posprzątajmy świat" i "Dobre rady na odpady" zorganizowanych z okazji corocznej akcji Fundacji Nasza Ziemia - "Sprzątanie świata" (trzeci weekend września). Wykorzystując tablicę interaktywną wysłuchały rad Pana Śmietnika jak segregować śmieci i dbać o naszą planetę. Nie zabrakło czytania ekologicznej bajki "Czarodziejskie ziarenka" i wierszyków o przyrodzie oraz piosenki "Ziemia - planeta zielona". Na zakończenie dzieci wykonały plakaty promujące akcję.

Milusińscy z Przedszkola Miejskiego nr 44 w Sosnowcu - grupa Kotki - uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych "Co Pani Jesień w koszu przyniesie?". Wykorzystując prezentację multimedialną o jesieni dzieci chętnie opowiadały o darach i kolorach jesieni, o zwierzętach zapadających w sen zimowy. Odpowiadały na zagadki przyrodnicze. Wspólnie zatańczyły piosenkę o jesieni. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę „Jesienne zabawy z Kubusiem Puchatkiem". Finałem spotkania było wykonanie prac plastycznych - "Jesienne pejzaże".

W piątkowy poranek "Książeczki z wędrującej półeczki" zagościły w Przedszkolu Miejskim nr 43 w grupie Biedronek. Razem z dzieciakami świętowały Dzień Przedszkolaka. Pani bibliotekarka złożyła milusińskim życzenia i podarowała w prezencie książeczkę z baśniami. Oczywiście nie zabrakło czytania przygód misia o małym rozumku – Kubusia Puchatka.

ej2ej3ej4

ej5ej6


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine