Brzechwa i Tuwim witają...

brz5

Otwarcie Klubu Seniora "Rudna"

Brawurowo wykonany występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod kierunkiem Anny Szlęzak i Beaty Roszkowicz, spotkał się z żywym zainteresowaniem Seniorów przybyłych na uroczyste otwarcie Klubu Seniora "Rudna", które odbyło się w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli. Dzieci recytowały wiersze Tuwima i Brzechwy oraz wykonały perfekcyjnie przygotowane układy taneczne. Seniorzy w podziękowaniu za piękny i wzruszający występ nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

Spotkania w ramach Klubu Seniora "Rudna" będą odbywać się, na razie, raz w miesiącu w czwartki. O dacie spotkania będą informować zainteresowanych pracownicy placówki, dodatkowo na drzwiach biblioteki będzie wywieszone ogłoszenie z informacją o dacie najbliższego spotkania. Tematyka spotkań będzie różnorodna - już na pierwszym spotkaniu panie same podały propozycje zajęć. W naszym klubie nie zabraknie spotkań na temat bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia, a także zajęć plastycznych.

Spotkanie inauguracyjne przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze, przy filiżance kawy i ciasteczku. Już wkrótce zobaczymy się ponownie.

brz1brz2

brz3brz4


Z życia filii

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…

Przedwakacyjne zajęcia z przedszkolakami

dul1

Filia nr 1

Za nami czerwcowe wizyty w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz odwiedziny przedszkolaków w bibliotece. Ponieważ wakacyjne zajęcia "Biblioteka-ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt" zaczynają się już wkrótce, postanowiłyśmy zapoznać dzieci z niektórymi z gatunków. Były niedźwiedzie, małpy, żyrafy, koty, psy, kury, bobry, bociany i wiele, wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy już w wakacyjne poniedziałki, środy i piątki - szczegóły już wkrótce!!!

Więcej…

Czerwiec na Sielcu

czs1

Filia nr 4

Koniec roku szkolnego powoli dobiega końca. My jednak pracujemy pełną parą. Organizujemy wiele atrakcji dla zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Wspólnie z uczniami SP nr 6 wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Z grupą "Kotki" rozmawialiśmy o tym, jak sobie radzić z uczuciami. Pomogła nam w tym książka "Tak wiele we mnie uczuć". Słuchaliśmy jak radzić z sobie z uczuciami, a na koniec spotkania każdy z nas pokolorował serduszko kolorem odpowiadającym naszym dzisiejszym odczuciom i powiesił je na bibliotecznym drzewie. Grupa "Wiewiórki" natomiast przygotowała fantastyczne skrzynki z narzędziami dla ukochanego taty, bo jak wszyscy wiecie za kilka dni będziemy obchodzić jego święto.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine