Jesienne spotkania na Wawelu

jarz1

Nostalgiczna pora roku

Jesień zbliża się do nas małymi kroczkami, ale na Wawelu już dziś można było poczuć jej klimaty. Przybyli na spotkanie zerówkowicze obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Barwy jesieni", wysłuchali wierszy, kolorowali jesienne ilustracje oraz odpowiadali na zagadki dostosowane do zaprezentowanej pory roku. Ponadto młodzi przyrodnicy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w trakcie których z zebranych darów (jarzębiny, głogu, czarnego bzu, rajskich jabłuszek) powstały piękne korale. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

W ubiegłym tygodniu także w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem najmłodszych miłośników sztuki, prezentujące wakacyjne wspomnienia. Dzieci z radością rysowały barwne pejzaże, wśród których dominowało morze i piaszczyste plaże. Na zajęciach nie zabrakło także wakacyjnych łamigłówek oraz zabaw przy użyciu tablicy multimedialnej.

jarz2jarz3jarz4

wak1wak2wak3wak4


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine