„Jesienne spotkanie z muzyką i poezją”

Koncert ZSM

Koncert w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych!

23 października 2019 o godz. 17.00 w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ul. Wawel 2, odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny „Jesienne spotkanie z muzyką i poezją", zorganizowany w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Na koncert zapraszają Dyrektorzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Wystąpią młodzi utalentowani uczniowie z klas śpiewu: Małgorzaty Lasoty, Michała Schoppa i Joanny Węgrzynowicz-Nowak oraz pedagodzy z Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu: Ewa Lupa (fortepian), Marcin Mogiła (fortepian), Tomasz Śliwiński (fortepian).

Na scenie pojawi się także Chór Szkoły Muzycznej II st. Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej.

W programie znajdą się m.in. kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Siergieja Rachmaninova, Franciszka Schuberta oraz innych wybitnych kompozytorów.

Usłyszymy pieśni oparte na tekstach poetyckich: Adama Asnyka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Johanna Wolfganga von Goethego, Aleksieja Pleszczajewa i innych znakomitych twórców.

Koncert poprowadzi Konrad Bilski. Aktor zaprezentuje także kilka własnych interpretacji znanych i lubianych utworów poetyckich. Zapraszamy wszystkich melomanów i wielbicieli poezji. Wstęp wolny!

Koncert ZSM

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine