Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

mm9

Dziękujemy za Państwa obecność!!!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z dziennikarzem, felietonistą i reportażystą Marcinem Mellerem. Spotkanie promujące najnowszą publikację Autora zatytułowaną "Nietoperz i suszone cytryny" odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 22 października 2019. Rozmowę poprowadziła Magdalena Boczkowska.

mm1mm2mm3mm4mm5mm6mm7mm8mm10


Marcin Meller - ur. 23 października 1968 roku w Warszawie. Jest polskim historykiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym oraz dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Po ukończeniu szkoły podstawowej udał się do klasy humanistycznej warszawskiego liceum, a następnie podjął studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował w tygodniku „Polityka" jako reporter, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, zarówno polityczną jak i obyczajową. Był również felietonistą tygodnika „Wprost", a od marca 2012 roku pisze również swe felietony do „Newsweeka". W latach 2000-2002 był gospodarzem nadawanego przez telewizję TVN popularnego cyklu w formie reality show pt. "Agent". Od 2005-2008 roku prowadził wraz z Kingą Rusin poranny program "Dzień Dobry TVN", od 2013 do 2019 roku towarzyszyła mu w na antenie Magda Mołek. Ponadto był gospodarzem teleturnieju stacji TVN pt. "Kapitalny Pomysł". Od roku 2009 pojawia się również na antenie TVN24, gdzie prowadzi sobotni magazyn o tematyce kulturalnej pt. "Drugie śniadanie mistrzów". Marcin Meller był gospodarzem autorskiej audycji pt. „Mellina", nadawanej na falach Roxy FM. W listopadzie 2016 roku objął funkcję dyrektora wydawniczego w ramach Grupy Wydawniczej Foksal.

Publikacje książkowe:

• Gaumardżos! Opowieści z Gruzji – współautor z Anną Dziewit-Meller (2011)
• Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe (2013)
• Sprzedawca arbuzów (2016)
• Nietoperz i suszone cytryny (2019)

 

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine