Odjazdowo po raz siódmy!

1

Rajd rowerowy w tropikach ;)

Kolejny rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" niestety już za nami. Jak co roku mogliśmy liczyć na Waszą obecność. A oto krótki opis naszej wyprawy: 8 czerwca 2019, malowniczą trasą, w towarzystwie 76 osób, dotarliśmy do Sławkowa. Na rynku powitała nas Pani z biura Burmistrza i zaprosiła na lody. Z relacji uczestników wynika, że były to najlepsze lody jakie jedli. W Sławkowie skorzystaliśmy z krótkiego odpoczynku, a następnie ruszyliśmy w dalszą drogę.

Na trasie odkryliśmy duży tajemniczy samochód, który podążał za nami całą drogę. Nasza koordynatorka - Agnieszka jako jedyna odważyła się zapytać o co chodzi. Tajemniczym kierowcą okazał się sympatyk naszego rajdu, który postanowił jechać za nami i uratować w razie awarii lub zasłabnięcia. Serdecznie Panu dziękujemy za okazane wsparcie i serce.

Na mecie czekała na nas Ochotnicza Straż Pożarna Cieśle z lekką mgiełką wodną. Po przejechaniu 27 km w tropikalnej temperaturze, taka ochłoda była spełnieniem marzeń. Gdy Straż zajęła się rozpaleniem ogniska, my rozpoczęliśmy wydawanie "posiłku regeneracyjnego", czyli kiełbasek, bułeczek, wody i... niespodzianek.

Na wszystkich uczestników rajdu czekały piękne pamiątkowe kubki w kolorze pomarańczowym, ufundowane przez Panią Dyrektor MBP, które okazały się hitem tegorocznego rajdu (wiemy ze sprawdzonych źródeł, że były z nich już pite poranne kawki).

Laserhouse Sosnowiec zaprosił do zabawy dzieciaki, a rodzice w tym czasie mogli „poszperać" w książkach i wziąć udział w akcji bookcrossingu. Strażacy poprowadzili zawody w przeciąganiu strażackiego węża. Walczyliśmy tak dzielnie, że niektórym do dzisiaj zostały odciski.

Dziękujemy naszym Patronom, Partnerom, Sponsorom – bez Was nie byłoby tak fajnie. A także naszym wspaniałym Uczestnikom! Do zobaczenia za rok!!!

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.
Patronat medialny: Kurier Miejski, Wiadomości Zagłębia, Zagłębie.FM.
Partnerzy rajdu: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, Miejski Klub "Maczki", Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich o/Sosnowiec, Rada Dzielnicy Maczki, OSP Sosnowiec Cieśle.
Sponsorzy rajdu: Laserhouse w Sosnowcu, Sklep PSH Lewiatan Maczki, Firma Handlowa "Zbyszko" Sosnowiec Maczki, Sklep Spożywczy Ateks ABC - Kolonia Cieśle.

23

45

67

89

1011

Z życia filii

Wystawa „Zmyślone / Non-pompatico” i spotkanie seniorów

sa1

Filia nr 2

19 września 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Zmyślone/Non-pompatico". Autorkami wystawianych prac są studentki trzeciego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Stella Kostyła i Adriana Mańkiewicz. Malarskie spotkanie wzbogacone zostało poezją Agaty Kempy. Wystawę można oglądać do 14 października 2019 w godzinach otwarcia placówki (ul. Gospodarcza 32). Ale to nie wszystko...

Więcej…

Dzień Kropki i Klub Seniora z pasją

kro1

Filia nr 15

W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli Dzień Talentu. Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 46 oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44 poznaliśmy historię małej Vashti, którą stworzył na kartach swojej opowieści Peter H. Reynolds. Każdy uczestnik w skrócie opowiedział o swoich zainteresowaniach, a przed przystąpieniem do zadania plastycznego ćwiczyliśmy wyobraźnię za pomocą książki "Naciśnij mnie" Herve Tullet. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Na smutki i chandrę - BIBLIOTEKA!

wpo1

Filia nr 17

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią plucha i nuda. Doskonałą receptą na smutki i jesienną chandrę są książki i wizyty w bibliotece. W tym tygodniu gościliśmy grupę przedszkolaków, która zasiliła niedawno szeregi pobliskiego przedszkola i korzystając z ładnej aury zorganizowała 'pochód przedszkolaków'. Jako, że wrzesień trwa na całego nasze popołudniowe zajęcia poświęciliśmy na wykonanie szkolnych organizerów na biurko, które w najbliższych miesiącach z pewnością się przydadzą.

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie z poezją

Grzeskowe czytanie D1

Kuźnia Młodych Talentów w Tajemniczym Ogrodzie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Dziecięcej "Tajemniczego Ogrodu" na spotkanie z poezją Grzegorza Kordela - ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu, zatytułowane "Grześkowe czytanie". Czwartek 26 września 2019 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota-Roweckiego 22. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine