joomla vector social icons

Bajkowe zajęcia dla dzieci i Wielki Quiz Wiedzy o Konstytucji w Filii nr 3

002

Czy znasz tę bajkę?

Z okazji Tygodnia Bibliotek Filia nr 3 w Klimontowie zaprosiła do siebie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 53. Na zajęciach dzieciaki spotkały się z bohaterami bajek, tych bardziej i tych mniej znanych. Przedszkolaki rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące bajkowych bohaterów, a potem wspólnie stworzyły „Wielką księgę bajek”, zawierającą ilustracje ulubionych postaci. Na koniec na każdego czekało małe, słodkie co nieco.

005 010

016

W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Filia nr 3 zorganizowała dla czytelników-seniorów wielki quiz wiedzy o konstytucji. Wykorzystując tablicę multimedialną nasi seniorzy (a właściwie seniorki) sprawdzały swoją wiedzę o uchwalonej po raz pierwszy w Europie ustawie zasadniczej. W ramach zadań panie rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania testu, układały puzzle przedstawiające obraz Jana Matejki „Konstytucja 3-go Maja 1791 roku”. Chociaż nasze seniorki były lekko stremowane (wszakże od ukończenia szkoły już trochę minęło), poradziły sobie naprawdę świetnie.

046 033

042


Z życia filii

"Maczki. Dawna Granica" - wystawa

plakat Maczki dawna

Zapraszamy!

Filia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub "Maczki" zapraszają na wernisaż wystawy "Maczki. Dawna Granica" w dn. 17 maja 2019 o godz. 17.00 do Sali Klubu przy ul. Krakowskiej 26. W programie prelekcja dra Pawła Dudy (UŚ) pt. "Maczki. Opowieść o miejscu i ludziach". Wstęp wolny.

Więcej…

Wystawa fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji" w Filii nr 1

wĘDRÓWKI PO aZJI w sKÓRKI f-1

Fragment Azji w pigułce

Filia nr 1 -  Środula, zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji - Wietnam". Zapraszamy do Galerii Filii w godzinach jej otwarcia. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.

Więcej…

Polonez 3 maja

3m1

Świat Nauki i Fantazji

"Polonez 3 Maja" - to tytuł zajęć, które odbyły się w Świecie Nauki i Fantazji z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach Chopina, przybyłe dzieci obejrzały krótki filmik o historii konstytucji. Nie zabrakło również krótkiego testu ze znajomości swojej ojczyzny. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne biało-czerwone kwiaty.

Więcej…

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine