Bajkowe zajęcia dla dzieci i Wielki Quiz Wiedzy o Konstytucji w Filii nr 3

002

Czy znasz tę bajkę?

Z okazji Tygodnia Bibliotek Filia nr 3 w Klimontowie zaprosiła do siebie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 53. Na zajęciach dzieciaki spotkały się z bohaterami bajek, tych bardziej i tych mniej znanych. Przedszkolaki rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące bajkowych bohaterów, a potem wspólnie stworzyły „Wielką księgę bajek”, zawierającą ilustracje ulubionych postaci. Na koniec na każdego czekało małe, słodkie co nieco.

005 010

016

W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Filia nr 3 zorganizowała dla czytelników-seniorów wielki quiz wiedzy o konstytucji. Wykorzystując tablicę multimedialną nasi seniorzy (a właściwie seniorki) sprawdzały swoją wiedzę o uchwalonej po raz pierwszy w Europie ustawie zasadniczej. W ramach zadań panie rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania testu, układały puzzle przedstawiające obraz Jana Matejki „Konstytucja 3-go Maja 1791 roku”. Chociaż nasze seniorki były lekko stremowane (wszakże od ukończenia szkoły już trochę minęło), poradziły sobie naprawdę świetnie.

046 033

042

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine