XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze

Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do promocji książek i czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych zorganizowała dla najmłodszej grupy czytelników promocyjną wystawkę, której główną bohaterką była Pyza. Pyza to rezolutna dziewczynka, ciekawa świata, ludzi i ich obyczajów. Uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, a jej wędrówki bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. Promocja z jej udziałem miała na celu zachęcić małych czytelników do sięgania po literaturę dziecięcą, szczególnie polską m.in. serii Bolek i Lolek, Reksio, bajek i baśni np. Wars i Sawa, wierszy Jana Brzechwy,Tuwima itd. Czytanie poza tym, że jest wielką frajdą to jednocześnie uczy, rozwija, pokazuje wartości i piękno, kształtuje osobowość już we wczesnym dzieciństwie. Zainteresowanie jak widać było duże. Dzieci w różnych dla siebie pozycjach zapoznawały się z książkami, a to zapewne zaowocuje tym, że zachęcone przez Pyzę jeszcze bardziej pokochają czytanie książek.

tbo1

tbo2tbo3

tbo4tbo5

 

Filia nr 14 - Zagórze

Książka za jeden uśmiech. Z okazji Tygodnia Bibliotek Filia nr 14 przygotowała dla swoich czytelników literacką zabawę. Polega ona na odgadywaniu poprawnych tytułów znanych dzieł literackich. Każdy odgadnięty tytuł to możliwość wylosowania nagrody – niespodzianki. Dodatkową atrakcją jest możliwość przygarnięcia do domu dowolnie wybraną książkę. Jest tylko jeden warunek – to jest książka za uśmiech.

akza1akza2

akza3

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, mimo brzydkiej aury, naszą filię odwiedziły "Kangurki", grupa 4-latków. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przespacerować się po wypożyczalni, dowiedzieć się jak ważne jest poszanowanie książek oraz jakie funkcje spełnia biblioteka. W trakcie wizyty przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Franklin i książka z biblioteki", obejrzały fragment bajki o Peppie oraz pokolorowały obrazek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki.

tbp1tbp2

tbp3tbp4

 

Filia nr 7 - Bibliosfera

Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do odwiedzenia Bibliosfery. W tym czasie Filia nr 7 gościła dzieci z Przedszkola nr 54 oraz Przedszkola Bajkowo i Sportowo. Nasi milusińscy, po zwiedzeniu biblioteki, mieli okazję pobuszować wśród książek, posłuchać ciekawostek o bibliotece i zawodzie bibliotekarza oraz wysłuchać ciekawych wierszy i bajeczek. Uczniowie SP 29 obejrzeli interesującą prezentację multimedialną o historii książki i bibliotek. Mimo deszczowej pogody wszyscy bawili się świetnie.

9.05.2019 002 9.05.2019 016

14.05 014 15.05 002

 

Filia nr 1 - Środula


Pszczółki, Świerszcze, uczniowie klasy II z zaprzyjaźnionej szkoły nr 42 - to tylko niektórzy goście naszej biblioteki. Dzieciaki miały okazję bliżej przyjrzeć się zarówno pracy bibliotekarzy jak i samym bibliotekom. Dzięki Internetowi zwiedziliśmy Książnice w Niemczech, Holandii, Egipcie, Japonii czy Australii. Dzieciaki obejrzały również prezentację o rekordach związanych z książkami. Czy wiecie, że najdłuższy tytuł składa się z 5633 znaków (1086 słów) i należy do wydanej w Indiach książki opisującej dziwactwa języka angielskiego?

DSCN7662 DSCN7669

DSCN7671 DSCN7682

DSCN7683 DSCN7684

 


Z życia filii

"Maczki. Dawna Granica" - wystawa

plakat Maczki dawna

Zapraszamy!

Filia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub "Maczki" zapraszają na wernisaż wystawy "Maczki. Dawna Granica" w dn. 17 maja 2019 o godz. 17.00 do Sali Klubu przy ul. Krakowskiej 26. W programie prelekcja dra Pawła Dudy (UŚ) pt. "Maczki. Opowieść o miejscu i ludziach". Wstęp wolny.

Więcej…

Wystawa fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji" w Filii nr 1

wĘDRÓWKI PO aZJI w sKÓRKI f-1

Fragment Azji w pigułce

Filia nr 1 -  Środula, zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji - Wietnam". Zapraszamy do Galerii Filii w godzinach jej otwarcia. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.

Więcej…

Polonez 3 maja

3m1

Świat Nauki i Fantazji

"Polonez 3 Maja" - to tytuł zajęć, które odbyły się w Świecie Nauki i Fantazji z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach Chopina, przybyłe dzieci obejrzały krótki filmik o historii konstytucji. Nie zabrakło również krótkiego testu ze znajomości swojej ojczyzny. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne biało-czerwone kwiaty.

Więcej…

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine