"Wyjdź z ukrycia" - konkurs literacki

Wyjdź z ukrycia konkurs MT

Zachęcamy do udziału!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim z okazji zbliżającej się 16. Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznego Tygodnia to #biblioteka. Hashtag # to symbol doskonale znany użytkownikom serwisów społecznościowych, który pozwala dodatkowo podkreślić ważne dla nas zagadnienia, ale daje też możliwość chwalenia się ciekawymi rzeczami, zdarzeniami czy miejscami. Dzięki # możemy również łatwo znaleźć inne osoby, które mają podobne do nas zainteresowania.

To WY tworzycie naszą wspaniałą społeczność, zatem jako Zagłębiowska Mediateka chcemy się pochwalić Wami - naszymi Czytelnikami!

Proponujemy konkurs dla wszystkich literatów-amatorów, którzy być może tworzą do szuflady, dla znajomych, czy rodziny, a teraz chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców (i przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody).

Regulamin konkursu literackiego "Wyjdź z ukrycia"

Tytuł: „Wyjdź z ukrycia".
Forma pracy: krótka forma literacka – proza lub poezja.
Technika wykonania: tekst pisany w dowolnym programie tekstowym – font Times New Roman 12, interlinia 1,5, maksymalna objętość to 3 strony.
Patron medialny: Kurier Miejski.

Warunki uczestnictwa:
1. Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Sosnowca, w tym uczniowie szkół ponadpodstawowych.
2. Organizatorem konkursu jest Wypożyczalnia dla Dorosłych Zagłębiowskiej Mediateki, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec.
3. Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
4. Konkurs rozpoczyna się 08.05.2019 r., a kończy się 08.06.2019 r.

Cele konkursu:
1. Rozbudzenie zainteresowania literaturą.
2. Pobudzenie wrażliwości i zachęcanie do kreatywnego patrzenia na świat.
3. Zachęcenie do „wyjścia z ukrycia".
4. Promowanie nowych talentów.

Zasady konkursu:
1. Konkursowa rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach:
• proza
• poezja
2. Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie była wcześniej publikowana i nagradzana.
3. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.
4. Prace konkursowe należy przesłać do 08.06.2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszeniową. KARTA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ, KARTA OSOBY PEŁNOLETNIEJ.
6. Karty do wydrukowania dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz we wszystkich placówkach MBP na terenie miasta.

Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:
1. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora.
2. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsca w dwóch kategoriach oraz wyróżnienia.
3. Jury zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w sposobie realizacji wygranych.
4. Jury oceniać będzie: oryginalność tematu, ciekawe wykorzystanie wybranej formy, poprawność językową.
5. 15.06.2019 r. zostanie zorganizowany finał konkursu, podczas którego zostaną wręczone nagrody oraz zaprezentowane zwycięskie prace.
6. Prace laureatów I miejsc z obu kategorii zostaną opublikowane w jednym z numerów Kuriera Miejskiego – patrona medialnego konkursu.
7. Z nagrodzonych i wyróżnionych prac zostanie stworzony darmowy e-book do pobrania ze strony www Organizatora.

Postanowienia końcowe:
1. Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatora.
2. Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
3. Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Jednocześnie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom/opiekunom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych. Każdy uczestnik ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przeprowadzenia konkursu. Dane osobowe uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych każdy uczestnik ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych, wyznaczony przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu - Agata Kozłowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr telefonu 515-041-778. Wszelkie pytania należy kierować do Organizatora konkursu: Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, ul. Kościelna 11, tel. 32 266 33 96 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjdź z ukrycia konkurs MT


Z życia filii

"Maczki. Dawna Granica" - wystawa

plakat Maczki dawna

Zapraszamy!

Filia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub "Maczki" zapraszają na wernisaż wystawy "Maczki. Dawna Granica" w dn. 17 maja 2019 o godz. 17.00 do Sali Klubu przy ul. Krakowskiej 26. W programie prelekcja dra Pawła Dudy (UŚ) pt. "Maczki. Opowieść o miejscu i ludziach". Wstęp wolny.

Więcej…

Wystawa fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji" w Filii nr 1

wĘDRÓWKI PO aZJI w sKÓRKI f-1

Fragment Azji w pigułce

Filia nr 1 -  Środula, zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji - Wietnam". Zapraszamy do Galerii Filii w godzinach jej otwarcia. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.

Więcej…

Polonez 3 maja

3m1

Świat Nauki i Fantazji

"Polonez 3 Maja" - to tytuł zajęć, które odbyły się w Świecie Nauki i Fantazji z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach Chopina, przybyłe dzieci obejrzały krótki filmik o historii konstytucji. Nie zabrakło również krótkiego testu ze znajomości swojej ojczyzny. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne biało-czerwone kwiaty.

Więcej…

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine