„Światło-czułość”

Światło-czułość wystawa Wytwornia

Wystawa malarstwa grupy Wytwornia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Galerii „Pod świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki miłośników malarstwa, ponieważ właśnie ta dziedzina sztuki jest polem, na którym twórczo realizuje się Grupa Wytwornia.

Ekspozycję „Światło-czułość" zwiedzać można w godzinach otwarcia placówki przy ul. Kościelnej 11 w dn. 26 kwietnia – 16 czerwca 2019. Wstęp wolny.

Zainteresowania artystek z grupy Wytwornia koncentrują się wokół tradycji malarstwa europejskiego, dlatego na wystawie prezentują one klasyczne tematy takie jak martwa natura, pejzaż czy abstrakcja. Sposobami zgłębiania tajników malarstwa jest dla grupy praca z wyobraźni, ale także malarskie studiowanie natury, fotografii i prac dawnych mistrzów.

Nieformalną grupę artystyczną Wytwornia tworzą profesjonalistki, studentki sztuki i amatorki pod kierunkiem Miry Kostyły. Wszystkie są zafascynowane studiowaniem koloru - koloru, który z mroków nocy wydobywa światło. Malarki, by tworzyć, muszą być czułe na to światło. Patrząc na ich prace dostrzeżemy, że potrzeba tu też innej czułości... tej, która zauważa piękno w otaczającej nas barwnej rzeczywistości. Mottem wystawy zdaje się być zdanie Renoira, który powiedział o malarzach: „Na świecie jest wystarczająco rzeczy brzydkich, byśmy mieli produkować następne" - zapraszamy zatem na wspólne celebrowanie piękna.

wy1wy2

wy3wy4

wy5wy6

wy7

Światło-czułość wystawa Wytwornia

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

"Najpiękniejsza ilustracja do książki"

wko1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Najpiękniejsza ilustracja do książki" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27. W konkursie brały udział dwie grupy wiekowe - klasy I-IV i klasy V-VIII. Tematem prac były wiersze Jana Brzechwy i przygody Harry'ego Pottera. Miłej atmosferze towarzyszyła prezentacja multimedialna „Znani autorzy ilustracji książkowych" i słodki poczęstunek, po którym nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.

Więcej…

Spotkanie autorskie z podróżnikiem Tadeuszem Biedzkim w Filii nr 2

Biedzki indonezja F-2

"Indonezja jakiej nie znacie"

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w piątek 14 czerwca 2019 o godz. 17.00 do Filii nr 2 - Rudna IV, przy ul. Gospodarczej 32 na spotkanie z podróżnikiem Tadeuszem Biedzkim, w trakcie którego prezentowana będzie najnowsza książka Autora poświęcona Indonezji "Wyspy niepoliczone".

Więcej…

Z przedszkolakami o prawach dziecka, bezpieczeństwie i dobrych manierach

ruc14

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV wiele się dzieje. Dzieci z Przedszkola nr 57 wzięły udział w zajęciach edukacyjno-plastycznych, podczas których malowały gipsowe figurki oraz wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie podczas wakacji. Kolejna grupa uczestniczyła w zajęciach "Moje prawa - ważna sprawa!". Maluchy obejrzały prezentację, z której dowiedziały się, jakie prawa mają dzieci, a następnie wykonały wyklejankę.

Więcej…

Książki z Budżetu Obywatelskiego w Maczkach

bom1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki otrzymała książki zakupione w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Za wnioskowane 3.000 tys. zł zakupionych zostało 148 książek: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Księgozbiór Filii wzbogacił się o beletrystykę, lektury oraz książki popularnonaukowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę i dzięki którym pozyskaliśmy fundusze. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy wszystkich do Filii nr 13 - Maczki po jeszcze "gorące" nowości wydawnicze :)

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine