Śpiewaliśmy razem

IMG 5690 min

Impreza integracyjna w Bibliotece Głównej

24 czerwca w Auli Biblioteki Głównej spotkali się miłośnicy muzyki i śpiewu. Przybyli nasi znajomi z sosnowieckich domów pomocy społecznej, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „SALVE”, czytelnicy i bibliotekarze. Po krótkim podsumowaniu działań kulturalno-edukacyjnych Biblioteki Głównej, adresowanych do czytelnika dorosłego, zaprosiliśmy na dwa występy.

Z mini recitalem wystąpili młodzi wykonawcy z „SALVE”. Zaprezentowali utwory do własnych tekstów, które wykonali przy akompaniamencie gitary i keyboardu.

Gościliśmy także Zespoł Śpiewaczy A-DUR z Oddziału Polskiego Związku Niewidomych w Rudzie Śląskiej. Była to już trzecia wizyta Chóru. Pogodni, pozytywnie nastawieni członkowie mają już w naszej Bibliotece swoich sympatyków. Chór tworzy kilka pań i młody mężczyzna, których połączyło zaangażowanie i miłość do śpiewu. Zaprezentowane żywiołowo, pełne ciepła, a zarazem ekspresyjne utwory stworzyły wspaniałą atmosferę, pogodny i radosny nastrój.

IMG 5712 minIMG 5703 minIMG 5707 min

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine