Wyniki eliminacji miejskich 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

28

Laureaci wytypowani

16 marca 2019 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała eliminacje miejskie do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sosnowieckie eliminacje objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Do eliminacji przystąpiło dwudziestu jeden Uczestników ze szkół średnich, ostatnich klas gimnazjalnych oraz osób dorosłych. Uczestnicy wystartowali we wszystkich pięciu turniejach konkursowych i zaprezentowali zebranym dwadzieścia trzy występy.


Decyzją Jury w składzie: Paweł Gabara – Przewodniczący Jury; prof. dr hab. Marian Kisiel – Kierownik Zakładu Literatury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Beata Deutschman – aktorka Teatru Zagłębia, zwycięzcami konkursu zostali:

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjalnych)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Piotr Sadowski

II Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Weronika Kijowska

III Nagroda – ex aequo
Paulina Dzierzkowska
Yana Udorenko

Wyróżnienie
Nikola Skolik
Maria Smoła

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – osoby dorosłe)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach – ex aequo
Julia Bogunia
Anna Dawal

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – ex aequo
Hanna Rams
Sara Bagińska

Wyróżnienie
Albina Podgórska

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Sara Bagińska

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie – nie przyznano

w Turnieju Poezji Śpiewanej

I Nagroda
Wiktoria Trefon

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Zuzanna Ciołczyk

w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

I Nagroda – nie przyznano

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Anna Dawal

Wszystkim Instruktorom i Uczestnikom eliminacji bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia, a Laureatom wytypowanym przez Jury do eliminacji regionalnych w Katowicach życzymy powodzenia – będziemy Państwu mocno kibicować. Do zobaczenia za rok!

12

34

56

78

910

1112

1314

1516

1718

1920

2122

2324

2526

27

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine