Palenie jest passe!

pp1

Filia nr 17

Przez trzy kolejne dni w Filii nr 17 odbywały się prelekcje połączone z warsztatami noszące tytuł, który nawet laikowi wszystko powie, mianowicie - "Palenie jest passe czyli jak puścić zdrowie i urodę z dymem?". Można by się jeszcze pokusić o dopisanie do tytułu: "i majątek". Dlaczego? Ponieważ jak skrupulatnie wyliczały to poszczególne grupy każdy palacz wydaje na nałóg średnio ponad 100 zł. tygodniowo, co w miesiącu daje nam kwotę ok. 450 zł. Można się zdziwić, prawda? Jeszcze większe zdziwienie wywołuje fakt, że w roku to suma ok 5 tys. złotych.

Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu z Edytą Uchnast reprezentującą Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów ds. Uzależnień w Sosnowcu - wiedzą już, że palenie jest nieopłacalne, a jeśli przełożyć to na... nowy rower, komputer, czy nawet remont pokoju, które zostały puszczone z dymem, to tym bardziej dochodzimy do wniosku, że palenie jest passe!

pp2pp3

pp4pp5

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Spotkanie z Anną Piróg

pir1

Filia nr 15

W tym miesiącu "Klub Seniora z pasją" gościł pisarkę i poetkę z Tychów - Annę Piróg. To właśnie u nas odbyło się premierowe spotkanie promocyjne książki obyczajowej "Gdzie jesteś?". Jest to kontynuacja powieści "Mroczny dwór. Narzeczona wiatru", która także miała swoją premierę w Sosnowcu. Pani Anna podzieliła się z nami wspomnieniami związanymi z tworzeniem fabuły, procesem wydawniczym, a także historiami "z dnia pisarza".

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kole1

Filia nr 6

7 stycznia 2020 w naszej filii odbył się koncert kolęd i pastorałek. Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu Pani Wandy Dudek-Kołodziejczyk liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki odśpiewała z wielkim zaangażowaniem prawie 30 kolęd i pastorałek. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

Styczniowy podwieczorek z filozofią

fis1

Filia nr 10

Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach „Podwieczorków z filozofią" poświęcone było Perypatowi. Szkołę założył Arystoteles w Atenach ok. 335-334 przed Chrystusem. O Poglądach Stagiryty rozmawialiśmy na jednym z wcześniejszych spotkań. Uczestnicy spotkania zapoznali się z genezą powstania szkoły, a także dowiedzieli się skąd nazwa perypat. Sporo miejsca poświęcono osobie Teofrasta, który zarządzał perypatem po śmierci Arystotelesa.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine