Ferie 2019 - fotorelacja

Ferie lead

"Bałwankowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

 

Świat Nauki i Fantazji

Hu hu ha, zima zła! Może nie taka zła jeśli wybierze się ferie z biblioteką. W Świecie Nauki i Fantazji dzieci na zajęciach nie mogły się nudzić, wszytko za sprawą licznych atrakcji, które czekały na naszych młodych czytelników. Nie zabrakło śpiewania zimowego hymnu, były prace plastyczne, literackie, ekstremalne sporty zimowe jak np. ślizg na papierowych nartach, czy rozgrzewająca zumba. Nie mogło zabraknąć również słowa czytanego, bo nie od dziś wiadomo, że w parze z biblioteką idzie książka:-)

bal1bal2bal3

bal4bal5

bal6bal7

bal8bal9

bal10

 Ach, jak mi żal, że już skończył się bal. Tak, tak kochani. Bal kończący ferie w Zagłębiowskiej Mediatece uważam za zamknięty. A co tam się działo, możecie prześledzić w naszej fotorelacji. Do zobaczenia za rok:-)

bal1bal2

bal3bal4

bal5bal6

bal7bal8

bal9bal10

bal11bal12

bal13bal14

bal15

 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ramach tegorocznych ferii bibliotecznych młodzi miłośnicy zimowych przygód na Wawelu odbyli podróż do bałwankowej krainy. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły lodową krainę bajek, w której spotkały sympatycznego Bouli. Młodzi czytelnicy uczestniczyli także w igrzyskach sportowych, rozwiązywali tematyczne łamigłówki i z zaangażowaniem brali udział w zabawach ruchowych. Podczas spotkań nie zabrakło również warsztatów plastycznych, w trakcie których młodzi artyści wykonywali różną techniką mieszkańców bajkowego świata – z bałwankiem w roli głównej.

wfe1wfe2

wfe3wfe4

wfe5wfe6

 

Filia nr 1 - Środula

Pierwsza połowa lutego upłynęła wszystkim na wyczekiwaniu na ... FERIE! Odwiedziły nas wtedy zaprzyjaźnione klasy I, II i III ze SP nr 16, by dowiedzieć się trochę o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Dzieciaki rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki i zagadki oraz obejrzały ciekawe prezentacje. Poziom ich wiedzy o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw pozwala nam stwierdzić, że mają głowy na karku i potrafią zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz kolegów. Już podczas ferii przypadało też jedno z najsympatyczniejszych świąt w roku: WALENTYNKI! Sami zobaczcie jakie śliczne laurki dla bliskich zrobili nasi milusińscy. Za nami pierwszy tydzień Bałwankowego zawrotu głowy! W tym czasie utrwaliliśmy na portretach Panią Zimę oraz stworzyliśmy piękne, zimowe pejzaże (jaka szkoda, że za oknami robi się coraz bardziej zielono, bo marzy nam się szusowanie na nartach i deskach...) A co z zimowym snem zwierząt? O tym i innych ciekawostkach porozmawiamy już na zajęciach w drugim tygodniu zimowego wypoczynku! Do zobaczenia!

fes1fes2

fes3fes4

fes5fes6

fes7fes8

Ferie, ferie i po feriach... Drugi tydzień naszego bałwankowego zawrotu głowy, to oprócz wtorkowych i piątkowych zajęć spotkania z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z PM52. Były u nas (i świetnie się bawiły przy prezentacjach i zagadkach) Pszczółki, Motyle, Mrówki, Świerszcze, Biedronki i Zuchy. A za oknem towarzyszyła nam Pani Wiosna... 

dul1dul2

dul3dul4

dul5

 

Filia nr 2 - Rudna

Bałwankowy zawrót głowy w Filii nr 2 trwa. Za nami pierwszy tydzień ferii, podczas których odwiedziło nas m.in. kilka grup dzieci z Przedszkoli nr 29 i 57. Maluchy wysłuchały zimowych bajeczek oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały bałwanki z wacików, a także zimowe pejzaże. Nie zabrakło też Królowej Śniegu i bałwanka Bouli.

F2 03F2 05F2 06F2 07F2 08F2 09F2 10

W ostatnim tygodniu ferii zimowych naszą placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 57. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, których bohaterami były zwierzęta polarne i Kraina Lodu. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną o zwierzętach, które lubią zimę; nie zabrakło również bajeczek o zimie.

dna1dna2

dna3

 

Filia nr 3 - Klimontów

Za nami pierwszy tydzień ferii, który minął bardzo szybko, wesoło i kolorowo. Bałwankowy zawrót głowy ogarnął bibliotekę na Klimontowie. Uczestnicy naszych zajęć we wtorek wykonywali bałwankową mozaikę, natomiast w piątek wraz z grupą Sowy z Przedszkola nr 53 w Sosnowcu utworzyliśmy piękną girlandę z bałwanków. Na koniec, nie mogło zabraknąć krótkiej zimowej bajeczki i słodkiego poczęstunku.

klif1klif2

klif3klif4

Ostatni dzień ferii za nami. W tym tygodniu kolejne zajęcia inspirowane zimą i bałwankami. We wtorek dzieciaki, wykorzystując kolorowy papier, watę, tekturę falistą wykonały piękne, zimowe kalendarze.
Piątkowe zajęcia to kolejne wariacje na temat bałwanków. Tym razem dzieci wyczarowały z papierowych talerzyków zabawne podobizny bałwanków.

ow1ow2

ow3ow4

ow5ow6

 

Filia nr 4 - Sielec

W pierwszym tygodniu ferii w bibliotece uczestnicy wykonali bałwany z papierowych talerzy. Bałwany otrzymały kolorowe czapki i szaliki. Ćwiczyliśmy cierpliwość robiąc mini czapeczki z włóczki. Była zabawa w kalambury. Nie zapomnieliśmy powtórzyć jak bezpiecznie zachować się podczas ferii zimowych mimo, że za oknem robi się wiosennie.

sf1sf2

sf3sf4

 

Filia nr 5 - Walcownia

Choć za oknem wiosna to w Filii nr 5 zima w pełni! Bałwanki i niedźwiedzie polarne wyklejone przez dzieciaki oraz gazetowe kulki śnieżne sprawiły, że choć przez chwilkę poczuliśmy, że to przecież luty w kalendarzu.

cow1cow2

cow3

Drugi tydzień ferii upłynął nam bardzo szybko. Dowiedzieliśmy się jak żyją pingwiny, w tym pingwin cesarski. Poznaliśmy ich zwyczaje i sposób rozmnażania. Każde dziecko zrobiło swojego pingwinka i nadało mu imię. Rozmawialiśmy również o ptakach jakie zamieszkują w Polsce i w jaki sposób pomagać im zimą. Zrobiliśmy karmnik i każdy z nas wrzucił do niego swoje ziarenka. Wyklejaliśmy plasteliną bałwanki, a starsze dzieci wyklejały bibułą krajobraz lodowcowy.

own1own2

own3own4

 

Filia nr 6 - Niwka

Tydzień ferii zimowych za nami. Dzieciaki odwiedzające naszą filię wykonały piękne prace plastyczne. Bohaterem był bałwanek, a tematem oczywiście zima. Nie zabrakło też zabawy, były zimowe kalambury, dzieciaki rozpoznawały zabawy na śniegu, przedstawione za pomocą ruchu i gestu. Odbyły się zawody w rzucaniu śnieżką do celu, były zagadki i kolorowanie zimowych pejzaży.

nif1nif2

nif3nif4

niwf1niwf2

niwf3niwf4

niwf5

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Pierwszy tydzień ferii w Bibliosferze już za nami. Chętni do dobrej zabawy zapoznali się z wierszykami o tematyce zimowej, rozwiązywali krzyżówki i rebusy, grali w ciekawe gry. Wspólnie wyklejali kolorowym ryżem pracę plastyczną w dużym formacie, prezentującą zimowe zabawy na śniegu.

fbd1fbd2

fbd3

Drugi tydzień ferii w Bibliosferze upłynął nam na ćwiczeniu umysłu i ciała. Były: rebusy, szarady, krzyżówki i zagadki związane z zimą oraz mnóstwo konkursów sprawnościowych. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki.

f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1

 

Filia nr 10 - Kazimierz Górniczy

W czasie ferii w naszej bibliotece nie ma czasu na nudę. Pierwszy tydzień upłynął na wykonaniu lodowej krainy wraz z jej mieszkańcami - pingwinami. Bałwankowy zawrót głowy zaczarował kolejne nasze spotkanie,na którym pojawiły się białe bałwany w kolorowych szalikach. Kreatywność i pomysłowość naszych uczestniczek zajęć pozwoliła wykonać im obrazki "Zima nocą" techniką wyklejania z gazet i filcu.

F10 1F10 2F10 3F10 4F10 5F10 6F10 7

Jak zwykle kolejny tydzień ferii rozpoczął się bardzo pracowicie. Nasza utalentowana uczestniczka zajęć wykonała prawie "wiosennego" bałwana. Technika pracy jaką zastosowała młoda artystka była niezwykle ciekawa, a efekt jej dzieła zachwyca naszych czytelników.

F10 1F10 2F10 3F10 4F10 5F10 6F10 7

 

Filia nr 10 - Kazimierz Górniczy

Chociaż zimowa aura za oknem nie przedstawia srogiej zimy do naszej biblioteki przyleciały "śnieżne sowy". Ostatni dzień zajęć w ramach cyklu "Bałwankowy zawrót głowy, czyli ferie w bibliotece" był dniem
pożegnalnym, dlatego nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i miłych wspomnień.

fk1fk2

fk3fk4

 

Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze

W ramach zimowej akcji pt. "Bałwankowy zawrót głowy" biblioteka w Ostrowach zorganizowała dla dzieci z przedszkola zabawę. Polegała ona na wykonaniu bałwanka. Dzieci poważnie i z zaangażowaniem podeszły do sprawy, dlatego powstały piękne bałwanki, którym nadano imiona. Bardzo miłym akcentem podczas prac były zimowe piosenki śpiewane przez przedszkolaków. Było głośno i wesoło, a przecież oto chodzi. Mini makietka przedstawia trzy bałwanki, ale tak naprawdę było ich 24.

wyo1

wyo2wyo3

 

Filia nr 12 - Porąbka

Od poniedziałku goszczą w bibliotece dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 35. Pierwszego dnia ferii dzieci wykonały walentynkowego misia, całego z kolorowych serduszek. We wtorek powstały zimowe drzewka z karmnikami dla ptaszków, a dzisiaj wszyscy pracowali, by skleić bałwanki z kolorowanymi szalikami i miotełkami.

bka1bka2

bka3bka4

W drugim tygodniu ferii, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 35 wykonały: pingwinki na krze lodowej, zimowe pejzaże oraz kotki na płytach CD.

ferie w bibliotece 2019 ferie w bibliotece 2019 ferie w bibliotece 2019 ferie w bibliotece 2019

 Filia nr 14 - Zagórze

Drugi tydzień ferii w pełni, lecz po śniegu nie ma ani śladu. Bitwa na śnieżki jest niemożliwa więc pora na inne zajęcia. Nasi młodzi przyjaciele podzielili się an dwie drużyny i stworzyli Pałace Królowej Śniegu. Budowle to konstrukcja ze zwykłych papierowych rolek, które zostały pomalowane i ozdobione motywem śnieżynek. Tak powstało "coś" z niczego, bo grunt to dobra zabawa.

SAM 5426SAM 5427SAM 5430SAM 5434SAM 5436SAM 5437

Bałwankowy zawrót głowy czas zacząć!!! Kiedy zaczyna się astronomiczna zima, w jakiej temperaturze zamarza woda, jakie są zimowe dyscypliny sportowe, jakie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów... To tylko kilka trudnych zimowych pytań, z jakimi musiały zmierzyć się dzieciaki. Po wyczerpujących umysł zagadkach, przyszedł też czas na zajęcia plastyczne. Uczestnicy spotkania wykonali bałwana różnymi technikami. Najlepsi z najlepszych otrzymali słodkie nagrody.

fz1fz2

fz3fz4

Choć za oknem zniknął śnieg i mróz, dzieciaki na kolejnych „bałwankowych" zajęciach tworzyły iście zimowy krajobraz metodą kolażu. Pomysłów było mnóstwo, a efekt... oceńcie sami.
Jak na bibliotekę przystało, znalazł się też czas na zimową lekturę z Kubusiem Puchatkiem na czele.

fza1fza2

fza3fza4

fza5

Ferie dobiegły końca i odbyły się ostatnie zajęcia w bibliotece. Tym razem wykonaliśmy portrety Pani Zimy. Hu! Hu! Ha! Zima nie jest taka zła, a przynajmniej na naszych pracach, na których przedstawiliśmy ją jako elegancką, sympatyczną, uśmiechniętą damę. Uczestnicy zajęć otrzymali też drobne upominki, aby przypominały im o wspólnie spędzonych z nami chwilach. Dzieci zadeklarowały, że będą z nami również i w czasie letniego cyklu spotkań w bibliotece, zatem do zobaczenia latem!

fzag1fzag2

 

Filia nr 15 - Mec

Pierwszy dzień ferii obfitował w wiele atrakcji. Nie zabrakło zabaw ruchowych np. toczenie śnieżnej kuli, czy lepienie niewidzialnego bałwanka. Następnie dzieci z wielką ochotą zabrały się do wykonania zimowych obrazków. Nie mogło zabraknąć też Bałwanka Olafa.

FERIE 088FERIE 099FERIE 111FERIE 125

Piątkowe zajęcia zamieniły się w warsztaty krawieckie. Nasi milusińscy wykonali własnoręcznie zawieszki oraz poduszeczki. Efekty pracy widać na zdjęciach.

FERIE 137FERIE 142FERIE 144FERIE 150FERIE 161

Ferie w naszej bibliotece zakończyliśmy zabawami, które kojarzą się z obecną porą roku: rzucanie śnieżkami z papieru, poszukiwanie zaginionych fragmentów kry, zimowymi zgadywankami. Nie mogło zabraknąć czytania - tym razem był to rozdział książki pt. "Koszmarny Karolek i straszliwy zimowy potwór". W czasie zajęć powstały także dzieła plastyczne - śniegowe świeczniki oraz łapacze snów, które nie mogą straszyć w czasie długich zimowych nocy.

mef1mef2

mef3mef4

mef5mef6

 

Filia nr 17 - Pogoń

Wprawdzie zima podczas tegorocznych ferii nas nie rozpieszcza ani puszystym śniegiem, ani mrozem, ale za to w Filii nr 17 - Pogoń zimowo i biało. W pierwszym tygodniu ferii "Bałwankowy zawrót głowy czyli ferie w bibliotece", dzieci wykonały przy użyciu waty, folii bąbelkowej i innych materiałów zaczarowane, zimowe obrazki parku z zaśnieżonymi drzewami oraz okien, na których mróz wymalował piękne wzorki. Odbyły się również zawody w toczeniu "śnieżnej kuli" pomiędzy drużyną dziewczynek i chłopców. Na zakończenie zajęć na prośbę dzieci zagraliśmy w ich ulubioną grę "Kot Stefan".

bed1bed2

bed3bed4

bed5

Zastanawialiście się czy zimą niedźwiedź mocno śpi? My już wiemy. Sen zimowy niedźwiedzi trwa od pierwszych śniegów - do momentu kiedy na dobre stopnieją. Niedźwiedź po prostu musi przespać zimę, ponieważ śnieg przykrywający ziemię uniemożliwia mu znajdowanie pokarmu. Dorosły niedźwiedź po wyjściu z gawry jest chudszy o jakieś 150-200 kg i od razu udaje się po przekąskę. Ależ te misie mają odchudzający sen, prawda? Dlatego też własnoręcznie wykonaliśmy niedźwiedzie obrazki oraz tytułowego bałwana, tak na zakończenie ferii w bibliotece.

bed1bed2

bed3bed4

bed5bed5

 

Filia nr 18 - Juliusz

Ferie już za nami. Podczas 2 tygodni bawiliśmy się doskonale. Z rolek papierowych powstały cudne zwierzaki. Z masy solnej miały być bałwanki, ale trochę poniosła nas fantazja i wyszło co innego. Nikt się tym oczywiście nie przejął, grunt że zabawa była świetna. Nasza ulubiona gra "Super farmer" obowiązkowo kończyła każde zajęcia. Szkoda, że czas tak szybko leci, ale przed nami jeszcze kolejne wyzwania.

juf1juf2

juf3juf4

juf5juf6

juf7

 

Filia nr 19 - Milowice

Pierwszy tydzień ferii zimowych był na Milowicach bardzo pracowity!
Młodsze dzieciaczki-przedszkolaczki wysłuchały bajki ,,Mała lama już śpi sama'', zadały przy okazji kilka rezolutnych pytań i nauczyły się robić zabawkową lamę z drucików kreatywnych. Z kolei starsze dzieciaki przybyły na zajęcia, żeby dowiedzieć się o co chodzi z lamami i alpakami, gdzie mieszkają te urocze zwierzątka i co mają wspólnego z zimą. Później nasi milusińscy wykonali przepiękne lamy 3D, które można podziwiać na naszej wystawce.
Zapraszamy!

Kolejna wizyta w przedszkolu odbyła się pod znakiem pingwina Pingu - najmłodsi wysłuchali dwóch bajek opowiadających o przygodach tego sławnego pingwinka (który zdążył w nich złamać narty i zgubić siostrzyczkę). Nieco później, dla rozluźnienia atmosfery, poćwiczyliśmy ,,tupot małych stóp'' (w nawiązaniu do innej pingwiniej historii) i wykonaliśmy prześliczne plastelinowe pingwiny. Dzięki uprzejmości pewnej młodej damy jednego z nich można podziwiać w naszej bibliotece. Co zaś tyczy się zajęć ze starszymi dziećmi to wysłuchały one prezentacji o pingwinach („Kowalski, analiza!'') - dzieci dowiedziały się, jakie gatunki pingwinów występują na świecie, które z nich są zagrożone i jak pingwiny się rozmnażają. W zapamiętaniu ostatniego zagadnienia pomogła nam plansza - wyklejanka, którą dzieciaki samodzielnie wypełniły i zabrały ze sobą do domku. W trakcie zajęć można było również
porównać swój wzrost ze wzrostem największego pingwina (tylko dwoje uczestników było większych niż pingwin cesarski!).
W części plastycznej dzieciaki wykonały kolorowanki antystresowe o pingwiniej tematyce (bo w końcu pingwiny nie są tylko czarno-białe) i filcowe pingwinki.
To był udany tydzień!

IMG 20190213 111937IMG 20190213 112012IMG 20190213 143951IMG 20190213 144250IMG 20190215 121235IMG 20190215 125812IMG 20190215 131024IMG 20190215 140910

Co prawda Walentynki już minęły, ale zawsze jest dobry dzień na to, żeby podarować ukochanej
osobie własnoręcznie zrobionego misia! Potwierdziły to nasze zaprzyjaźnione przedszkolaki,
które dzielnie wykonały, wycięły i posklejały mnóstwo ślicznych misiów.
Przed zajęciami plastycznymi była, oczywiście, czytana bajka pod tytułem "Co miś założy
dziś?" pochodząca z książeczki o tytule "Mały miś'' autorstwa Else Holmelund Minarik.
Książeczka spodobała się dzieciom na tyle, że jeszcze tego samego dnia została wypożyczona,
co bardzo nas cieszy!

Tego samego dnia starsze dzieciaki poznały osiem różnych gatunków niedźwiedzi, poznały dwa
gatunki wymarłe (przy których okazało się, że wygląd może być bardzo mylący) i dowiedziały
się różnych niedźwiedzich ciekawostek. Wiedzieliście, że futro niedźwiedzia polarnego nie
jest białe, ale jest przezroczyste? Nasi młodzi czytelnicy wiedzą nie tylko to.
Podczas części plastycznej wykonaliśmy miśki noszące przeplatane sweterki - będzie można je
podziwiać jeszcze przez jakiś czas w naszej bibliotece.

Przedszkolaki zawitały do nas również w piątek i z zaciekawieniem wysłuchały mini-prezentacji
dotyczącej ptaków i ich zimowego dokarmiania. Dzieciaki bezbłędnie rozpoznały dzięcioła, który
- jak się okazuje - mieszka gdzieś w pobliżu przedszkola, ale z rozpoznaniem dzwońców miały
już pewien problem. Rekordy popularności liczonej w okrzykach "jaka słodziutka" biła na
równi sikorka modraszka wraz z jemiołuszką.
Później dzieciaki zabrały się za kolorowanki przedstawiające doskonale wyposażony karmniczek,
a w przedszkolu zostały im rozdane wykonane przez nas Instrukcje Małych Ptasich Dokarmiaczy.

Starsi bywalcy naszych zajęć wysłuchali prezentacji mówiącej o wilkach i lisach (nie chciano
uwierzyć w to, że pampasowiec jest zaliczany do wilków, mimo swojego lisiego wyglądu), a
atmosfera, jak to pod koniec ferii, była dość luźna.
W części plastycznej wykonaliśmy stado arcykolorowych lisów, które wzięły udział w okiennym
festiwalu naszych trójwymiarowych lam - wystawka ta również będzie jeszcze przez jakiś czas
u nas gościć.
A na koniec... Niespodzianka! Dzieciaki dostały małe pakieciki wypełnione różnymi dobrociami i zaproszenia na
wakacje. Mamy nadzieję, że się spotkamy.

milow1 milow2milow6

milow3milow4

milow5milow7

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

Podczas ferii zimowych przygotowaliśmy ciekawe zajęcia dla dzieciaków, które odwiedzają nas tłumnie.W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie,sportach zimowych oraz miejscach, które warto odwiedzić w okresie zimowym.Na zajęciach plastycznych powstały zimowe pejzaże z bałwankiem. Bieżący tydzień,w związku z niedawno obchodzonym Dniem Kota, poświęcony jest właśnie tym sympatycznym futrzakom.Dzieci poznają ciekawostki z życia kotów,a także porady praktyczne związane z żywieniem, pielęgnacja i bezpieczeństwem naszych mruczących przyjaciół. Dowiadują się również w jaki sposób można pomóc kotom wolno żyjącym szczególnie podczas zimy. Powstają również wspaniałe kocie portrety a każdy przedstawiony tam kotek ma nadane zabawne imię.

f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1 f20-1

 

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Sierpniowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Drugi miesiąc folkowych zabaw!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" trwa. Wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine