"Kociaki - przytulaki" - konkurs

logo poziome

Uwaga - konkurs dla przedszkolaków!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla przedszkolaków i ich rodziców "Kociaki - przytulaki". Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin zabawy oraz kartę zgłoszeniową. Życzymy udanej zabawy przy przygotowywaniu prac konkursowych.

 

Regulamin konkursu plastycznego

„Kociaki - przytulaki"

Temat konkursu: „Kociaki – przytulaki"
Forma pacy: przestrzenna przytulanka - kociak
Technika wykonania: różnego rodzaju tkaniny np. filc, bawełna

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikiem konkursu plastycznego pt. „Kociaki - przytulaki" może być każde dziecko w wieku przedszkolnym razem z rodzicami, z terenu Sosnowca.
2. Organizatorami konkursu są:
• Filia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kisielewskiego 9a, 41-219 Sosnowiec,
• Stowarzyszenie „Kocia Becia" z siedzibą przy ul. Kieleckiej,
• Przedszkole Miejskie nr 44, ul. Lubelska 49, 41-219 Sosnowiec.
3. Konkurs rozpoczyna się 18 stycznia 2019 r., a kończy 19 lutego 2019 r.
4. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Cele konkursu:

1. Uwrażliwienie na potrzeby innych, rozwijanie empatii.
2. Propagowanie postaw prospołecznych wśród dzieci.
3. Kształtowanie umiejętności plastycznych.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej wśród dzieci.
5. Twórcze spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym.

Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i ich rodziców.
2. Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę.
3. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami własnymi, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane.
4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przytulanki – kociaka.
5. Forma pracy i technika wykonania: praca przestrzenna wykonana z materiału (np. filc, bawełna, inne rodzaje tkanin).
6. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niezwiązanych z tematem.
7. Prace można:
• przesłać pocztą na adres: Filia nr 15 – Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Kisielewskiego 9a, 41-219 Sosnowiec z dopiskiem „Konkurs: Kociaki – przytulaki", do dnia 19 lutego 2019 r. (prace dostarczone po terminie nie będą oceniane),
• dostarczyć osobiście do Filii nr 15 - Mec w godzinach jej otwarcia.
8. Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszenia (zał. nr 1).
9. Karty zgłoszenia dostępne w Filii nr 15 – Mec lub do wydrukowania ze strony internetowej Organizatora.

Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:

1. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatorów.
2. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
3. Jury oceniać będzie pomysłowość, kreatywność, zgodność z tematem, estetykę wykonania.
4. Laureaci o wygranej zostaną powiadomieni osobiście: mailowo lub telefonicznie.
5. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24 lutego 2019 r. w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu przy ul. Zuzanny 20, o godz. 16.00.

Postanowienia końcowe:
1. Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatorów.
2. Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Jednocześnie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom/opiekunom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych. Każdy uczestnik ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przeprowadzenia konkursu. Dane osobowe uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych każdy uczestnik ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych, wyznaczony przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu - Agata Kozłowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr telefonu 515-041-778.
3. Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pod adresem: www.biblioteka.sosnowiec.pl
4. Wszelkie pytania należy kierować do Organizatora konkursu: Filii nr 15 – Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Kisielewskiego 9a, tel. 32 291 28 71 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine