Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały

multi2 min

Zajęcia muzyczno-plastyczne w Dziale Multimedialnym

W dziale Multimedia 10 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia muzyczno-plastyczne z dziećmi młodszymi pt.: „Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały”. Zabawa składała się z dwóch części. Na wstępie pani opowiedziała dzieciom, z czego składa się trąbka i wszyscy wysłuchali brzmienia tego instrumentu.

W części pierwszej dzieci dostały przygotowane wcześniej przez prowadzącą elementy instrumentu z papieru i miały za zadanie połączyć je według pokazanego wzoru. Gotowy szkielet trąbki młodzi uczestnicy owijali kolorową bibułą i doklejali zaworki trąbki wykonane z plasteliny. W tym czasie z głośników dało się słyszeć „Wesołe wierszyki” Juliana Tuwima.

W części drugiej muzycznej zabawy dzieci miały za zadanie pokolorować rozdane przez prowadzącą obrazki, na których przedstawiona była trąbka. W tym czasie pani czytała rymowane zagadki, na które dzieci głośno odpowiadały. Jako zwieńczenie lekcji – jak przystało na muzyczne spotkanie – pani wraz z podopiecznymi śpiewała wesołe piosenki, które płynęły z głośników („Śpiewnik dla całej rodziny”).

I tak wesoło i ze śpiewem na ustach minęła nam ta cudowna godzina!

multi1 minmulti3 minmulti4 min


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine