Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały

multi2 min

Zajęcia muzyczno-plastyczne w Dziale Multimedialnym

W dziale Multimedia 10 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia muzyczno-plastyczne z dziećmi młodszymi pt.: „Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały”. Zabawa składała się z dwóch części. Na wstępie pani opowiedziała dzieciom, z czego składa się trąbka i wszyscy wysłuchali brzmienia tego instrumentu.

W części pierwszej dzieci dostały przygotowane wcześniej przez prowadzącą elementy instrumentu z papieru i miały za zadanie połączyć je według pokazanego wzoru. Gotowy szkielet trąbki młodzi uczestnicy owijali kolorową bibułą i doklejali zaworki trąbki wykonane z plasteliny. W tym czasie z głośników dało się słyszeć „Wesołe wierszyki” Juliana Tuwima.

W części drugiej muzycznej zabawy dzieci miały za zadanie pokolorować rozdane przez prowadzącą obrazki, na których przedstawiona była trąbka. W tym czasie pani czytała rymowane zagadki, na które dzieci głośno odpowiadały. Jako zwieńczenie lekcji – jak przystało na muzyczne spotkanie – pani wraz z podopiecznymi śpiewała wesołe piosenki, które płynęły z głośników („Śpiewnik dla całej rodziny”).

I tak wesoło i ze śpiewem na ustach minęła nam ta cudowna godzina!

multi1 minmulti3 minmulti4 min


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine