Bezpłatne warsztaty scenograficzne

4.SJT - lead

„Scenografia bez tajemnic"

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach komputerowego projektowania scenografii „Scenografia bez tajemnic" przeznaczonych dla młodzieży zainteresowanej teatrem, sztuką i nowymi technologiami. Te wyjątkowe zajęcia, organizowane są w ramach 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej" dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w warsztatach prowadzonych przez Annę Kaczkowską – scenografa i kostiumografa, jest bezpłatny! Poniżej przedstawiamy krótki regulamin oraz karty zgłoszeniowe do pobrania.

Młodzi „projektanci" zostaną zapoznani z podstawami tworzenia scenografii w teatrze, źródłami inspiracji, a także z programem komputerowym przeznaczonym do tworzenia projektów scenografii. Uczestnicy, z pomocą artystki prowadzącej zajęcia, będą tworzyć swoje projekty.

Terminy:
30 listopada 2018, godz. 16:00
7 grudnia 2018, godz. 16:00
11 grudnia 2018, godz. 16:00

14 grudnia 2018, godz. 16:00

Regulamin uczestnictwa w warsztatach komputerowego projektowania
„Scenografia bez tajemnic"

1. Warunkiem udziału w warsztatach komputerowego projektowania scenografii jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, piętro II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00). KARTA PEŁNOLETNI, KARTA NIEPEŁNOLETNI.
2. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 13 – 18 lat.
3. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Literacko-artystyczne konteksty teatru. 4. Sosnowiecka Jesień Teatralna", dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
4. Warsztaty teatralne odbywać się będą w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.
5. Spotkania odbywać się będą w dniach 30.11, 7.12, 11.12, 14.12.2018 r., w godz. 16.00 – 18.00.
6. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 10-osobowa grupa, która weźmie udział we wszystkich czterech warsztatach.
7. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
8. Warsztaty poświęcone będą m.in.: tworzeniu projektów z zastosowaniem graficznego programu komputerowego umożliwiającego projektowanie elementów scenografii.
9. Warsztaty poprowadzi Anna Kaczkowska – scenograf, kostiumograf.
10. Zapisy przyjmowane będą do 20 listopada 2018 r. O miejscu na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
11. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Z życia filii

Lektury na plan

lek1

Filia nr 15

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach naszej akcji "Lektury na plan". Udział w nim wzięła klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu wraz z wychowawczynią - Katarzyną Gwoździk. Uczniowie przedstawili wybrane fragmenty powieści "W pustyni i w puszczy" oraz kilka scenek dotyczących jej treści. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie młodzieży i profesjonalne podejście do projektu, którego podsumowaniem będzie filmik edukacyjny. Dziękujemy Katarzynie Gwoździk za przygotowanie klasy do spotkania! Dekoracje oraz nagrody książkowe dla szkół mogliśmy przygotować dzięki grantowi Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych przy współpracy MDK Miejski Dom Kultury "Kazimierz" i Gminie Sosnowiec.

Więcej…

Tygryski w Bibliotece

tyg1

Filia nr 20

W piękne słoneczne przedpołudnie odwiedziły na przedszkolaki z grupy Tygryski, z Przedszkola "Słoneczko". Dzieciaki wzięły udział w zajęciach plastycznych oraz w krótkiej pogadance o książce i bibliotece. Wysłuchały piosenki o książeczce w wykonaniu Ewy Bem oraz obejrzały filmik o przygodach świnki Peppy, która wraz z rodziną wybrała się do biblioteki aby wypożyczyć książkę.

Więcej…

Dzień Jeża i Postaci z Bajek

jez1

Filia nr 15

W tym tygodniu w Filii nr 15 - Mec - nieco spóźnieni - obchodziliśmy święta: Dzień Jeża i Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki chętnie brały udział w przygotowanych dla nich pogadankach i zabawach, rozwiązywały trudne zagadki i tworzyły piękne prace plastyczne.

Więcej…

Pierwsza połowa listopada za nami...

ps5

Filia nr 1

Pierwsza połowa listopada za nami. W tym czasie odwiedzały nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich rt 51 oraz 52, które wysłuchały między innymi bajki "O Jeżyku i jego dobrym serduszku". Czy wiecie, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża? Dzieciaki wzięły też udział w zajęciach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wykonania flagi narodowej, nasi milusińscy odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę! W bibliotece można było również podziwiać prace konkursowe - "Niepodległość w oczach dziecka".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine