Warsztaty dla dziadków i wnuczków

4.SJT - lead

„Daj sobie szansę"

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach teatralnych „Daj sobie szansę" przeznaczonych dla wnuczek, wnuczków, babć i dziadków. Te niepowtarzalne, integracyjne warsztaty, których podstawą będzie wesoła zabawa w teatr, organizowane są w ramach 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w zajęciach prowadzonych przez znanych i lubianych aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu jest bezpłatny! Poniżej przedstawiamy krótki regulamin warsztatów oraz karty zgłoszeniowe do pobrania.

19 listopada 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Księżniczka czy paź, czyli ruszamy w mroki średniowiecza" – prowadzenie Agnieszka Bieńkowska – Aula Zagłębiowskiej Mediateki (prosimy o przygotowanie strojów "bazowych" - długie spódnice i chusty dla dziewczynek i pań, ciemne koszule/bluzy i spodnie dla chłopców i panów)

26 listopada 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Piraci z Sosnowca, czyli muzyka ponad wiekami" – prowadzenie Krzysztof Korzeniowski – Aula Zagłębiowskiej Mediateki

3 grudnia 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Nieoczekiwana zamiana ról" – prowadzenie Beata Deutschman – Aula Zagłębiowskiej Mediateki

Regulamin uczestnictwa w warsztatach teatralnych
„Daj sobie szansę"

1. Warunkiem udziału w rodzinnych warsztatach teatralnych jest wypełnienie kart zgłoszeniowych podpisanych przez rodzica/opiekuna dziecka i babcię/dziadka oraz przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, piętro II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00). KARTA DOROSŁY, KARTA DZIECKO.
2. Warsztaty przeznaczone są dla wnuczek, wnuczków, babć i dziadków.
3. Optymalny wiek dzieci to 6-10 lat.
4. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Literacko-artystyczne konteksty teatru. 4. Sosnowiecka Jesień Teatralna", dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
5. Warsztaty teatralne odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.
6. Spotkania odbywać się będą w dniach 19.11, 26.11, 3.12.2018 r., w godz. 16.00 – 17.30.
7. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 24-osobowa grupa (12 par dziecko+dorosły), która weźmie udział we wszystkich trzech warsztatach.
8. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
9. Warsztaty poświęcone będą m in.: zabawie z kostiumem i rekwizytem, interpretacji teksu, emisji głosu, wykorzystaniu ciała do wyrażania emocji, odgrywaniu w parach krótkich scenek sytuacyjnych, zabawie rytmem i muzyką.
10. Warsztaty poprowadzą aktorzy z Teatru Zagłębia: Agnieszka Bieńkowska, Krzysztof Korzeniowski i Beata Deutschman.
11. Zapisy przyjmowane będą do 15 listopada 2018 r. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
12. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Z życia filii

Lektury na plan

lek1

Filia nr 15

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach naszej akcji "Lektury na plan". Udział w nim wzięła klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu wraz z wychowawczynią - Katarzyną Gwoździk. Uczniowie przedstawili wybrane fragmenty powieści "W pustyni i w puszczy" oraz kilka scenek dotyczących jej treści. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie młodzieży i profesjonalne podejście do projektu, którego podsumowaniem będzie filmik edukacyjny. Dziękujemy Katarzynie Gwoździk za przygotowanie klasy do spotkania! Dekoracje oraz nagrody książkowe dla szkół mogliśmy przygotować dzięki grantowi Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych przy współpracy MDK Miejski Dom Kultury "Kazimierz" i Gminie Sosnowiec.

Więcej…

Tygryski w Bibliotece

tyg1

Filia nr 20

W piękne słoneczne przedpołudnie odwiedziły na przedszkolaki z grupy Tygryski, z Przedszkola "Słoneczko". Dzieciaki wzięły udział w zajęciach plastycznych oraz w krótkiej pogadance o książce i bibliotece. Wysłuchały piosenki o książeczce w wykonaniu Ewy Bem oraz obejrzały filmik o przygodach świnki Peppy, która wraz z rodziną wybrała się do biblioteki aby wypożyczyć książkę.

Więcej…

Dzień Jeża i Postaci z Bajek

jez1

Filia nr 15

W tym tygodniu w Filii nr 15 - Mec - nieco spóźnieni - obchodziliśmy święta: Dzień Jeża i Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki chętnie brały udział w przygotowanych dla nich pogadankach i zabawach, rozwiązywały trudne zagadki i tworzyły piękne prace plastyczne.

Więcej…

Pierwsza połowa listopada za nami...

ps5

Filia nr 1

Pierwsza połowa listopada za nami. W tym czasie odwiedzały nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich rt 51 oraz 52, które wysłuchały między innymi bajki "O Jeżyku i jego dobrym serduszku". Czy wiecie, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża? Dzieciaki wzięły też udział w zajęciach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wykonania flagi narodowej, nasi milusińscy odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę! W bibliotece można było również podziwiać prace konkursowe - "Niepodległość w oczach dziecka".

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine