Wrzesień w Świecie Nauki i Fantazji

nf3

Ale się działo!

Piękny wrzesień już za nami, podobnie jak pierwszy miesiąc intensywnych zajęć w Świecie Nauki i Fantazji. Wycieczki ze szkół i przedszkoli tłumnie uczęszczały do Zagłębiowskiej Mediateki. Celem odwiedzin było zwiedzanie biblioteki i udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę. Pogadanki o jesieni, zabawy taneczno-ruchowe, bum bum rurki, sprzęty multimedialne, to tylko część atrakcji, które czekały na naszych gości. Duża część dzieci wróciła do nas z rodzicami bądź dziadkami - widać, że nowa biblioteka robi ogromne wrażenie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z fantastycznych wrześniowych spotkań!

Zajęcia cykliczne z serii "Śpiewać i tańczyć każdy może" uważamy za otwarte. Może nie bardzo tłumnie, ale za to radośnie, tanecznie i z muzyką na ustach bawiliśmy się we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Dzieci podczas zajęć pracowały nad głosem, było wspólne śpiewanie i interpretowanie danego utworu. Nie zabrakło również bitwy na najlepsze karaoke. Druga część zajęć upłynęła w tanecznej atmosferze. Zabawa taneczno-ruchowa, bum bum rurki, "Just dance" to tylko niektóre atrakcje wtorkowych zajęć. Nasi uczestnicy poznali również podstawowe kroki bachiaty, latynoskiego tańca, który będziemy systematycznie ćwiczyć podczas kolejnych spotkań.

28 września 2018 w ramach ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, Świat Nauki i Fantazji przygotował dla naszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Tematem przewodnim były baśnie i bajki znanej polskiej poetki, pisarki Janiny Porazińskiej. Przybyłe dzieci przywitała czarownica, która zaprosiła wszystkich do wysłuchania fragmentów bajek Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy. Wybrane utwory czytali nasi wyjątkowi goście, wprost z krainy bajek. Na początek piękna i czarująca królewna, której strzegła sama Merida Waleczna, potem zły charakter w postaci czarnego łabędzia i na koniec skromny Włóczykij. Nie zabrakło również fragmentu dla czarownicy, która też bardzo chciała coś przeczytać swoim ochrypłym i skrzekliwym głosem.

Również pierwsze zajęcia z cyklu "Młodzi kreatywni" już za nami. Przybyłe dzieci wcieliły się w prawdziwych konstruktorów i z klocków próbowały wyczarować inżynierskie cuda.

nf1nf2

nf4nf5

nf6nf7

nf8nf9

nf10nf11

nf12nf13

nf14nf15

gc1gc2

gc3gc4

gc5gc6

gc7gc8

gc9gc10

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine