W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

ww1ww2

ww3ww4

Z okazji Dnia Zakochanych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował na terenie Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie spotkań dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pogadankach na temat walentynkowych tradycji, rozwiązywały łamigłówki oraz wykonywały serduszkowe drzewka.

Filia nr 4

sw1sw2

sw3sw4

sw5sw6

sw7sw8

sw9

Tydzień w bibliotece upłynął pod hasłem "Walentynki". Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych drzewka szczęścia, walentynkowe motylki z papierowych rolek, łapacze snów powszechnie zwane dreamcatcher oraz kartki i pudełka na prezenty. Dzisiejsze zajęcia były związane z zimą. Dzieci odpowiadały na zagadki a następnie wykonały z papieru rodzinę bałwanków.

Biblioteka Dziecięca

serca1serca2

serca4serca5

W Tajemniczym Ogrodzie zaroiło się od zakochanych sówek! Miłość, sympatia, serdeczność - to uczucia, które towarzyszą nam przez całe życie. Klasy: I A i III A ze Szkoły Podstawowej nr 10 przygotowały walentynkowe kartki którymi chcą obdarować wszystkie kochane przez siebie osoby. Wcześniej z zaciekawieniem wysłuchały legendy o biskupie Walentym, od którego wywodzi się współczesna "walentynka".

Filia nr 15

walmec1walmec2

walmec3walmec4

Na kolejnych zajęciach plastycznych w Filii nr 15 Mec, dzieci razem z opiekunami, wykonały piękne serca walentynkowe. Przy wykorzystaniu różnych materiałów: styropian, wstążki, cekiny powstały niepowtarzalne upominki dla najbliższych.

Filia nr 17

powa1powa2

powa3powa4

powa5powa6

Mijający tydzień w Filii nr 17 - Pogoń upłynął zimowo i walentynkowo. Najmłodsza grupa przedszkolaków odwiedziła naszą filię i wysłuchała opowieści o zimowych przygodach świnki Peppy i jej rodzinki. Teraz maluszki wiedzą już, jak unikać niebezpieczeństw podczas zimowych zabaw. 14 luty to Dzień Świętego Walentego, czyli święto zakochanych. W tym dniu obdarowujemy swoich bliskich przysłowiową walentynką. Podczas zajęć w naszej filii, przedszkolaki dowiedziały się skąd wziął się ten zwyczaj i pokolorowały kartkę walentynkową. Na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci zrobiły i przepięknie ozdobiły wiele walentynkowych serduszek, które podarowały swoim najbliższym.

Filia nr 19

rand1rand2

rand3rand4

rand6rand5

Walentynki trwały cały tydzień. Bawiły się dzieci, bawili się dorośli. Dzieci lepiły serduszka dla swoich Walentynek, bawiły się w różne gry i zabawy ruchowe, tworzyły drzewka szczęścia. A dorośli brali udział w "Randce w ciemno z ... książką". Każdy Czytelnik mógł wybrać książkę, której nie widział i nie mógł dotknąć, znał tylko opisy-zagadki do ich treści, przygotowane przez bibliotekarzy. Chętnie "umawiano" się na randki w ciemno. Mamy nadzieje, że okażą się udane :)

Filia nr 20

walss1walss2

walss3

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec przedszkolaki wzięły udział w zajęciach świetlicowych, podczas których wykonywały walentynkowe serduszka dla miłej sercu osoby, śpiewały ze Smerfami oraz oglądały zabawne filmiki. Dla dorosłych zaproponowaliśmy walentynkową loterię.

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine