Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

zap1

Filia nr 5

25 stycznia 2018 roku w Filii nr 5 - Walcownia odbyło się spotkanie noworoczne dla czytelników pt. "Biblioteczne zapusty". Nasi goście poznali zwyczaje karnawałowe na świecie oraz nasze obyczaje ludowe. I tak uczestnicy imprezy mieli okazję ścinać głowę Zapustowi, tańczyć z kłodą lub rzucać serpentynami na szczęście, ale także bawiono się z książką - odgadywano przysłowia o Nowym Roku, rozwiązywano zagadki, były też gry towarzyskie ("5 sekund") i wesołe rymowanie. Nie obyło się oczywiście bez tańców i śpiewu.

Wśród naszych gości byli mieszkańcy DPS nr 1, czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Swoje najnowsze prace plastyczne zaprezentowała Mirusia Borkowska. W imprezie wzięło udział 18 osób. Wszyscy otrzymali pamiątkowe "przypominajki" na 2018 r. i drobne upominki.

zap2zap3


Z życia filii

Niezapominajki symbolem pamięci

nie1

Filia nr 17

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. Ma ono na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i walorach polskiej przyrody oraz zachowanie w pamięci ważnych chwil i osób w naszym życiu. Właśnie dlatego podczas popołudniowych zajęć plastycznych dzieci z Filii nr 17 własnoręcznie wykonały te przepiękne, delikatne kwiaty symbolizujące pamięć.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

Tydzień Bibliotek 2018 - foto

tb2018

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…

Wystawa Małgorzaty Smelcerz i Hanny Wojczuk-Smelcerz

Smelcerz Wojciuk F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Smelcerz (botanical art, akwarela) oraz Hanny Wojczuk-Smelcerz (architektura, pejzaż, rysunek). Ekspozycja potrwa od 21 maja do 22 czerwca 2018.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine