Styczniowe zajęcia i spotkania

rus1

Filia nr 2

Styczeń w Filii nr 2 upłynął karnawałowo. Kilka grup dzieci z Przedszkola nr 57 wzięło udział w zajęciach, podczas których wykonały piękne maski karnawałowe. Nie zabrakło również karnawałowych zabaw, które dostarczyły maluchom mnóstwo radości. Dzieci z Przedszkola nr 57 uczestniczyły też w zajęciach dotyczących dobrego wychowania. Obejrzały prezentację multimedialną, a następnie wykonały prace plastyczne i wzięły udział w pogadance o zasadach savoir-vivre'u.

Gościliśmy również autorkę książeczek dla dzieci - Bogusławę Tutajewicz. W spotkaniu z poetką udział wzięli uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej nr 45, którzy poznali przygody sympatycznego wróbelka o imieniu Don Dziel oraz jego przyjaciółki czajki Majki. Drugoklasiści wykonali także ilustracje do bajek.

rus2rus3

rus4rus5

rus6rus7

rus8rus9

rus10


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine