Zwariowany styczeń

kod1

Filia nr 15

W Filii nr 15 - Mec gościliśmy przedszkolaków, z którymi wchodziliśmy w atmosferę zabaw zimowych w domu i na dworze. W bibliotece zaczęliśmy ferie z książką, a potem przeprowadziliśmy "wyścig ze śnieżkami", zabawę na spostrzegawczość, a jako podsumowanie bibliotecznych atrakcji dzieci wykonały bałwanki z płatków kosmetycznych. Ale to nie wszystko...

Kolejne zajęcia w Filii nr 15 Mec to dawka wiedzy, dobrej zabawy i kreatywnego działania. Nasi milusińscy obchodzili Dzień Pingwina i Dzień Śniegu. Razem z książkowymi bohaterami: Bolkiem i Lolkiem, Kubusiem Puchatkiem i przyjaciółmi odkrywaliśmy tajemnice zimy i ciekawostki z życia polarnych zwierząt. Nie zabrakło wspólnego czytania, zabaw ruchowych i prac plastycznych - bałwanków i pingwinków.

W czwartkowe popołudnie do naszej Filii znów zawitała żyrafa. Nasi goście obejrzeli krótkie przedstawienie w oparciu o książeczkę o przygodach żyrafy autorstwa Marty Palarz. Po wysłuchaniu bajki wspólnie wypchaliśmy uszytą żyrafę i ozdabialiśmy kolorowymi kropeczkami wydrukowane żyrafy. Był to czas wspólnej zabawy, gdzie dzieci i ich opiekunowie wspólnie mogli przenieść się w świat dziecięcej radości. Na zakończenie nasi przyjaciele z Fundacji "Dr Clown" wykonali z balonów zwierzątka, które dzieci same ozdobiły i zabrały ze sobą.

Popołudniowe zajęcia Małego Artysty cieszą się nadal dużym zainteresowaniem. Na styczniowych zajęciach dzieci wykonywały kartki na Dzień Babci i Dziadka oraz zimowe drzewka z użyciem różnych technik plastycznych. Cieszymy się bardzo, że w zajęciach biorą udział dzieci i ich opiekunowie, którzy również odkrywają w sobie nowe talenty. Poniżej piękne efekty tych prac.

 

kod2kod3

kod4kod5

kod6s1

s2s3

s4s5

s6s7

s8s9

s10s11

s12s13

s14s15

s16s17

s18s19

s20s21

s22s23

 


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine