joomla vector social icons

Zwariowany styczeń

kod1

Filia nr 15

W Filii nr 15 - Mec gościliśmy przedszkolaków, z którymi wchodziliśmy w atmosferę zabaw zimowych w domu i na dworze. W bibliotece zaczęliśmy ferie z książką, a potem przeprowadziliśmy "wyścig ze śnieżkami", zabawę na spostrzegawczość, a jako podsumowanie bibliotecznych atrakcji dzieci wykonały bałwanki z płatków kosmetycznych. Ale to nie wszystko...

Kolejne zajęcia w Filii nr 15 Mec to dawka wiedzy, dobrej zabawy i kreatywnego działania. Nasi milusińscy obchodzili Dzień Pingwina i Dzień Śniegu. Razem z książkowymi bohaterami: Bolkiem i Lolkiem, Kubusiem Puchatkiem i przyjaciółmi odkrywaliśmy tajemnice zimy i ciekawostki z życia polarnych zwierząt. Nie zabrakło wspólnego czytania, zabaw ruchowych i prac plastycznych - bałwanków i pingwinków.

W czwartkowe popołudnie do naszej Filii znów zawitała żyrafa. Nasi goście obejrzeli krótkie przedstawienie w oparciu o książeczkę o przygodach żyrafy autorstwa Marty Palarz. Po wysłuchaniu bajki wspólnie wypchaliśmy uszytą żyrafę i ozdabialiśmy kolorowymi kropeczkami wydrukowane żyrafy. Był to czas wspólnej zabawy, gdzie dzieci i ich opiekunowie wspólnie mogli przenieść się w świat dziecięcej radości. Na zakończenie nasi przyjaciele z Fundacji "Dr Clown" wykonali z balonów zwierzątka, które dzieci same ozdobiły i zabrały ze sobą.

Popołudniowe zajęcia Małego Artysty cieszą się nadal dużym zainteresowaniem. Na styczniowych zajęciach dzieci wykonywały kartki na Dzień Babci i Dziadka oraz zimowe drzewka z użyciem różnych technik plastycznych. Cieszymy się bardzo, że w zajęciach biorą udział dzieci i ich opiekunowie, którzy również odkrywają w sobie nowe talenty. Poniżej piękne efekty tych prac.

 

kod2kod3

kod4kod5

kod6s1

s2s3

s4s5

s6s7

s8s9

s10s11

s12s13

s14s15

s16s17

s18s19

s20s21

s22s23

 


Z życia filii

Niezapominajki symbolem pamięci

nie1

Filia nr 17

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. Ma ono na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i walorach polskiej przyrody oraz zachowanie w pamięci ważnych chwil i osób w naszym życiu. Właśnie dlatego podczas popołudniowych zajęć plastycznych dzieci z Filii nr 17 własnoręcznie wykonały te przepiękne, delikatne kwiaty symbolizujące pamięć.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

Tydzień Bibliotek 2018 - foto

tb2018

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…

Wystawa Małgorzaty Smelcerz i Hanny Wojczuk-Smelcerz

Smelcerz Wojciuk F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Smelcerz (botanical art, akwarela) oraz Hanny Wojczuk-Smelcerz (architektura, pejzaż, rysunek). Ekspozycja potrwa od 21 maja do 22 czerwca 2018.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine