Andrzejki 2017

a4

Zabawa w magię

Nastał czas wróźb, przepowiedni i magicznych zabaw. Jak co roku - w Andrzejki - dzieci, młodzież i dorośli chętnie odwiedzali nasze placówki, by wspólnie lać wosk, wróżyć z kart, fusów i dłoni, odgadywać przyszłość ze skórek jabłek itp. Jak zawsze - zabawy było co niemiara. Wszystkim życzymy, by dobre wróżby się spełniły, a te mniej pomyśle szybko poszły w zapomnienie ;)

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Andrzejki bib1Andrzejki bib2

Andrzejki bib3Andrzejki bib4

W późne listopadowe popołudnie, pośród zapachu topionego wosku i migoczących świec odbyło się tradycyjne lanie wosku. Wróżby ze słomek, monet i skórki z jabłek, magia kolorów, mowa kwiatów oraz próby wywróżenia sobie imienia ukochanego i przyszłego zawodu wywoływały w dzieciach zdziwienie i śmiech. Najważniejsze, że wszyscy bawiliśmy się świetnie, a czy nasze wróżby się spełnią ...to już inna bajka :)

Filia nr 17 - Pogoń

a1a2

a3a5

W Filii nr 17 popołudniowe zajęcia miały magiczny charakter. Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której możemy dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Najważniejszą wróżbą było oczywiście lanie wosku przez klucz i odgadywanie niezwykłych kształtów z zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia. Nie zabrakło także innych przepowiedni takich jak: losowanie imion sympatii, wróżenie z ręki i kart, przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli i rozsypanych szpilek, wrzucanie grosika do wody aby marzenie się spełniło. Tajna "broń" wróżki to talizmany czyli tajemnicze przedmioty ukryte pod kubeczkami. Jak zwykle spotkanie dostarczyło wiele emocji i radości, ale by andrzejkowe wróżby się spełniły trzeba mocno tego pragnąć.

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

andrzejki1andrzejki2

andrzejki3

Pracownicy Filii nr 20 zaprosili grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 na Andrzejki. Dzieci obejrzały prezentację oraz uczestniczyły w Andrzejkowych wróżbach. Był rzut monetą do wody, wróżba kwiatowa, numerologiczna i wiele innych.


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine