Andrzejki 2017

a4

Zabawa w magię

Nastał czas wróźb, przepowiedni i magicznych zabaw. Jak co roku - w Andrzejki - dzieci, młodzież i dorośli chętnie odwiedzali nasze placówki, by wspólnie lać wosk, wróżyć z kart, fusów i dłoni, odgadywać przyszłość ze skórek jabłek itp. Jak zawsze - zabawy było co niemiara. Wszystkim życzymy, by dobre wróżby się spełniły, a te mniej pomyśle szybko poszły w zapomnienie ;)

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Andrzejki bib1Andrzejki bib2

Andrzejki bib3Andrzejki bib4

W późne listopadowe popołudnie, pośród zapachu topionego wosku i migoczących świec odbyło się tradycyjne lanie wosku. Wróżby ze słomek, monet i skórki z jabłek, magia kolorów, mowa kwiatów oraz próby wywróżenia sobie imienia ukochanego i przyszłego zawodu wywoływały w dzieciach zdziwienie i śmiech. Najważniejsze, że wszyscy bawiliśmy się świetnie, a czy nasze wróżby się spełnią ...to już inna bajka :)

Filia nr 17 - Pogoń

a1a2

a3a5

W Filii nr 17 popołudniowe zajęcia miały magiczny charakter. Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której możemy dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Najważniejszą wróżbą było oczywiście lanie wosku przez klucz i odgadywanie niezwykłych kształtów z zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia. Nie zabrakło także innych przepowiedni takich jak: losowanie imion sympatii, wróżenie z ręki i kart, przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli i rozsypanych szpilek, wrzucanie grosika do wody aby marzenie się spełniło. Tajna "broń" wróżki to talizmany czyli tajemnicze przedmioty ukryte pod kubeczkami. Jak zwykle spotkanie dostarczyło wiele emocji i radości, ale by andrzejkowe wróżby się spełniły trzeba mocno tego pragnąć.

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

andrzejki1andrzejki2

andrzejki3

Pracownicy Filii nr 20 zaprosili grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 na Andrzejki. Dzieci obejrzały prezentację oraz uczestniczyły w Andrzejkowych wróżbach. Był rzut monetą do wody, wróżba kwiatowa, numerologiczna i wiele innych.


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine