Dodatkowa działalność Multimediów

 

Dział Multimediów to nie tylko miejsce, w którym można skorzystać z bogatych zbiorów sosnowieckiej Biblioteki. Dział ten organizuje również spotkania z dziećmi w formie lekcji bibliotecznych z elementami muzyki i zabaw ruchowych. Na spotkaniach dzieci słuchają m.in. fragmentów wierszy na temat wybranego instrumentu muzycznego, który prowadząca pokazuje im na planszy, po czym rozmawiają na temat jego zastosowania oraz wyglądu. Uczestnicy słuchają fragmentu utworu, w którym można usłyszeć dany instrument. Na koniec prowadząca organizuje szybki quiz, by sprawdzić, co dzieci zapamiętały z lekcji. Spotkanie kończy marsz J. Straussa, przy którym dzieci maszerują naśladując poznane instrumenty. Uczestnicy dostają także ilustracje przedstawiające instrumenty do pokolorowania.

muz1muz2muz3

Dział ten prowadzi także zajęcia świetlicowe z seniorami dotyczące klasyki literatury. Na spotkaniach tych uczestnicy słuchają fragmentu wybranego audiobooka i oglądają fragment wybranego filmu, by następnie o nich podyskutować. Zajęcia odbywają się w Domach Pomocy Społecznej nr 1 i 2.

dps1dps2

 

 


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine