Dodatkowa działalność Multimediów

 

Dział Multimediów to nie tylko miejsce, w którym można skorzystać z bogatych zbiorów sosnowieckiej Biblioteki. Dział ten organizuje również spotkania z dziećmi w formie lekcji bibliotecznych z elementami muzyki i zabaw ruchowych. Na spotkaniach dzieci słuchają m.in. fragmentów wierszy na temat wybranego instrumentu muzycznego, który prowadząca pokazuje im na planszy, po czym rozmawiają na temat jego zastosowania oraz wyglądu. Uczestnicy słuchają fragmentu utworu, w którym można usłyszeć dany instrument. Na koniec prowadząca organizuje szybki quiz, by sprawdzić, co dzieci zapamiętały z lekcji. Spotkanie kończy marsz J. Straussa, przy którym dzieci maszerują naśladując poznane instrumenty. Uczestnicy dostają także ilustracje przedstawiające instrumenty do pokolorowania.

muz1muz2muz3

Dział ten prowadzi także zajęcia świetlicowe z seniorami dotyczące klasyki literatury. Na spotkaniach tych uczestnicy słuchają fragmentu wybranego audiobooka i oglądają fragment wybranego filmu, by następnie o nich podyskutować. Zajęcia odbywają się w Domach Pomocy Społecznej nr 1 i 2.

dps1dps2

 

 


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine