Zapraszamy do Multimediów

Nowy dział Biblioteki Głównej już otwarty!

Już od dziś zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów multimedialnych w Bibliotece Głównej przy ul. Zegadłowicza 2 w pon, wt, śr, pt w godz. 10:00-19:00 oraz czw, sob w godz. 10:00-15:00.

Wypożyczalnia posiada szeroki wybór:

• lektur szkolnych,

• klasyki literatury polskiej i obcej,

• książek o tematyce muzycznej i filmowej,

• płyt do odsłuchu zawierających muzykę klasyczną - wielkie opery, utwory wielkich kompozytorów,

• audiobooków o różnorodnej tematyce, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych czytelników,

• powieści, dzienników, reportaży z podróży, bajek dla dzieci starszych i młodszych oraz biografii,

• książek zarejestrowanych na kasetach magnetofonowych,

• tytułów w formacie czytaka, czyli dokumentów odsłuchiwanych na urządzeniu o nazwie czytak,

• kursów do nauki języków obcych oraz tekstów do odsłuchiwania i utrwalania języka,

• dokumentów zarejestrowanych na płytach w formacie Daisy, które odsłuchiwane są przy użyciu komputera.

 

   

Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine