Biblioteka seniorom i nie tylko

Sztuka decoupage-u

Zajęcia z decoupage'u, które odbyły się 20 marca 2014 zgromadziły w Bibliotece Głównej liczne grono osób zainteresowanych sztuką ozdabiania przedmiotów przy użyciu papierowych serwetek. Uczestnicy spotkania poznali historię decoupage'u oraz sposoby dekorowania przedmiotów z drewna, szkła czy metalu za pomocą różnych technik charakterystycznych dla tej formy sztuki. Mogli oni również na żywo zobaczyć prace wykonane w tej technice, takie jak drewniane pudełka, szklane kieliszki czy poduszki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również finał spotkania, podczas którego wszystkie osoby przybyłe na zajęcia w sposób praktyczny mogły przekonać się jak wygląda ta sztuka zdobnicza. Dzięki zdobytej wiedzy oraz pomysłowości uczestników powstały pięknie wykonane prace.

Gorąco zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka seniorom i nie tylko", które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 11:00 w Czytelni Biblioteki Głównej. Jego tematem będą "Lubiane i niezapomniane - Irena Kwiatkowska i Hanka Bielicka".

dec1dec2dec3


Z życia filii

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…

Pieski małe dwa :)

pieski1

Filia nr 17

Pies jest przyjacielem człowieka. Często kontakt z nim okazuje się najlepszą terapią, dlatego dogoterapia wciąż zyskuje na popularności. Dnia 15 czerwca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej to okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń dzieci za pomocą przeróżnych materiałów wykonały dwa sympatyczne pieski, wesoło merdające ogonkami.

Więcej…

Przedwakacyjne zajęcia z przedszkolakami

dul1

Filia nr 1

Za nami czerwcowe wizyty w zaprzyjaźnionych przedszkolach oraz odwiedziny przedszkolaków w bibliotece. Ponieważ wakacyjne zajęcia "Biblioteka-ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt" zaczynają się już wkrótce, postanowiłyśmy zapoznać dzieci z niektórymi z gatunków. Były niedźwiedzie, małpy, żyrafy, koty, psy, kury, bobry, bociany i wiele, wiele innych. Po więcej informacji zapraszamy już w wakacyjne poniedziałki, środy i piątki - szczegóły już wkrótce!!!

Więcej…

Czerwiec na Sielcu

czs1

Filia nr 4

Koniec roku szkolnego powoli dobiega końca. My jednak pracujemy pełną parą. Organizujemy wiele atrakcji dla zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Wspólnie z uczniami SP nr 6 wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Z grupą "Kotki" rozmawialiśmy o tym, jak sobie radzić z uczuciami. Pomogła nam w tym książka "Tak wiele we mnie uczuć". Słuchaliśmy jak radzić z sobie z uczuciami, a na koniec spotkania każdy z nas pokolorował serduszko kolorem odpowiadającym naszym dzisiejszym odczuciom i powiesił je na bibliotecznym drzewie. Grupa "Wiewiórki" natomiast przygotowała fantastyczne skrzynki z narzędziami dla ukochanego taty, bo jak wszyscy wiecie za kilka dni będziemy obchodzić jego święto.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine