Biblioteka seniorom i nie tylko

Sztuka decoupage-u

Zajęcia z decoupage'u, które odbyły się 20 marca 2014 zgromadziły w Bibliotece Głównej liczne grono osób zainteresowanych sztuką ozdabiania przedmiotów przy użyciu papierowych serwetek. Uczestnicy spotkania poznali historię decoupage'u oraz sposoby dekorowania przedmiotów z drewna, szkła czy metalu za pomocą różnych technik charakterystycznych dla tej formy sztuki. Mogli oni również na żywo zobaczyć prace wykonane w tej technice, takie jak drewniane pudełka, szklane kieliszki czy poduszki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również finał spotkania, podczas którego wszystkie osoby przybyłe na zajęcia w sposób praktyczny mogły przekonać się jak wygląda ta sztuka zdobnicza. Dzięki zdobytej wiedzy oraz pomysłowości uczestników powstały pięknie wykonane prace.

Gorąco zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka seniorom i nie tylko", które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 11:00 w Czytelni Biblioteki Głównej. Jego tematem będą "Lubiane i niezapomniane - Irena Kwiatkowska i Hanka Bielicka".

dec1dec2dec3


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine