Biblioteka Seniorom

Z wizytą u Fryderyka Chopina - Biblioteka Główna

Pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteka Seniorom" wymogło na organizatorach zmianę tytułu na „Biblioteka Seniorom i nie tylko" gdyż na spotkanie przybyli także ludzie młodzi. W Czytelni zgromadziło się 15 osób. Prezentacja pt. "Z wizytą u Fryderyka Chopina" spotkała się z żywym zainteresowaniem. Ciekawostki o muzyku, sama muzyka, zdjęcia, fragment filmu dokumentalnego o Chopinie, przybliżyły postać artysty i ociepliły jego wizerunek.

Spotkania z tego cyklu będą się odbywać w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Tematyka będzie różnorodna - od literatury po podróże z Martyną Wojciechowską, porady na temat zdrowia i urody, zajęcia praktyczne z kosmetyki, decoupage'u.

Czekamy ponownie na Państwa w Czytelni Biblioteki Głównej 20 marca o godz. 11.00. Wówczas zapraszamy na zajęcia z decoupage'u.

bs1bs2bs3


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine