Biblioteka Seniorom

Z wizytą u Fryderyka Chopina - Biblioteka Główna

Pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteka Seniorom" wymogło na organizatorach zmianę tytułu na „Biblioteka Seniorom i nie tylko" gdyż na spotkanie przybyli także ludzie młodzi. W Czytelni zgromadziło się 15 osób. Prezentacja pt. "Z wizytą u Fryderyka Chopina" spotkała się z żywym zainteresowaniem. Ciekawostki o muzyku, sama muzyka, zdjęcia, fragment filmu dokumentalnego o Chopinie, przybliżyły postać artysty i ociepliły jego wizerunek.

Spotkania z tego cyklu będą się odbywać w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Tematyka będzie różnorodna - od literatury po podróże z Martyną Wojciechowską, porady na temat zdrowia i urody, zajęcia praktyczne z kosmetyki, decoupage'u.

Czekamy ponownie na Państwa w Czytelni Biblioteki Głównej 20 marca o godz. 11.00. Wówczas zapraszamy na zajęcia z decoupage'u.

bs1bs2bs3


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine