Międzypokoleniowe spotkania na Środuli!

"Obywatel Senior" w Filii nr 1

W mijającym tygodniu w Filii nr 1 - Środula odbyły się spotkania najmłodszych czytelników z seniorami. Dzieci wysłuchały wierszy i bajek, które towarzyszą nam już od wielu lat (znały je już nasze prababcie i pradziadkowie). Wszyscy przypomnieliśmy sobie więc historię o chorym kotku, sąsiadach z piekła rodem, czyli Pawle i Gawle, a także małpie, która zapragnęła zażyć kąpieli... 

Nasi milusińscy odwdzięczyli się piosenkami i wierszykami w tym o babci czarodziejce:

"Babcia czarodziejka, zawsze ma dobrych rad, mądrych rad cały kosz,

Babcia czarodziejka, ona wie co się je, co ma tak dobry smak,

Babcia czarodziejka, daje nam zdrowia dar, smaczny kęs, słodki czar,

Babcia, dobra wróżka, ona zna, czarów moc, zaklęć sto".

Naszym spotkaniom towarzyszy również ekspozycja prac plastycznych, nagrodzonych w konkursie "Wakacje z dziadkami". Podsumowując: od zawsze wszyscy wiedzą, ŻE NIE MA ŻYCIA BEZ DZIADKÓW O CZYM ŚWIADCZY WIELE FAKTÓW!

srod1srod2srod3


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine