Międzypokoleniowe spotkania na Środuli!

"Obywatel Senior" w Filii nr 1

W mijającym tygodniu w Filii nr 1 - Środula odbyły się spotkania najmłodszych czytelników z seniorami. Dzieci wysłuchały wierszy i bajek, które towarzyszą nam już od wielu lat (znały je już nasze prababcie i pradziadkowie). Wszyscy przypomnieliśmy sobie więc historię o chorym kotku, sąsiadach z piekła rodem, czyli Pawle i Gawle, a także małpie, która zapragnęła zażyć kąpieli... 

Nasi milusińscy odwdzięczyli się piosenkami i wierszykami w tym o babci czarodziejce:

"Babcia czarodziejka, zawsze ma dobrych rad, mądrych rad cały kosz,

Babcia czarodziejka, ona wie co się je, co ma tak dobry smak,

Babcia czarodziejka, daje nam zdrowia dar, smaczny kęs, słodki czar,

Babcia, dobra wróżka, ona zna, czarów moc, zaklęć sto".

Naszym spotkaniom towarzyszy również ekspozycja prac plastycznych, nagrodzonych w konkursie "Wakacje z dziadkami". Podsumowując: od zawsze wszyscy wiedzą, ŻE NIE MA ŻYCIA BEZ DZIADKÓW O CZYM ŚWIADCZY WIELE FAKTÓW!

srod1srod2srod3


Z życia filii

Niezapominajki symbolem pamięci

nie1

Filia nr 17

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. Ma ono na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i walorach polskiej przyrody oraz zachowanie w pamięci ważnych chwil i osób w naszym życiu. Właśnie dlatego podczas popołudniowych zajęć plastycznych dzieci z Filii nr 17 własnoręcznie wykonały te przepiękne, delikatne kwiaty symbolizujące pamięć.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

Tydzień Bibliotek 2018 - foto

tb2018

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…

Wystawa Małgorzaty Smelcerz i Hanny Wojczuk-Smelcerz

Smelcerz Wojciuk F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Smelcerz (botanical art, akwarela) oraz Hanny Wojczuk-Smelcerz (architektura, pejzaż, rysunek). Ekspozycja potrwa od 21 maja do 22 czerwca 2018.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine