Finał konkursu

oc1

Ocalić od zapomnienia. Osobliwości historyczne Sosnowca - ludzie, miejsca, wydarzenia

W ZSO nr 11 w Sosnowcu odbył się finał II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Organizatorami konkursu była Filia nr 13 - Maczki MBP w Sosnowcu oraz ZSO nr 11 w Sosnowcu. Partnerzy konkursu - Rada Dzielnicy Maczki, Stowarzyszenie Serce Maczek.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią regionu, kształtowanie poczucia więzi i identyfikacji ze swoim regionem, poszerzenie wiedzy uczniów o swoim mieście, a także kształtowanie wrażliwości i umiejętności plastycznych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało wiele pracy, aby wyłonić finalistów. Po burzliwych obradach zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Na uroczyste wręczenie nagród, zostali zaproszeni wszyscy finaliści z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Mateusz Bochenek - Przewodniczący Rady Dzielnicy Maczki, asystent Prezydenta Miasta oraz Józef Naziemiec - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Maczki, podharcmistrz drużyny harcerskiej w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać wykładu pt. Historia Maczek dr Pawła Dudy, który jest pracownikiem Instytutu Historii UŚ w Katowicach, autorem licznych publikacji, entuzjastą Maczek i nauczycielem historii w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

SP klasy I-III

I miejsce
KAROLINA ŁUCZAK kl.II SP Nr15

II miejsce
NIKOLA KLASA kl.III SP nr 20

III miejsce
JULIA AMONOWICZ kl.III SP nr 20
ANNA GRANEK kl.III SP nr 20
ADA DĄBEK kl.I SP nr 20

 

SP klasy IV-VI

I miejsce
WERONIKA MACHOWIAK kl.VI ZSO nr 12
EMILIA GOGOC kl.VI SP nr 19

II miejsce
MACIEJ ZMARLAK kl.V SP nr 20
AMELIA DOLATA kl.V ZSO nr
ALEKSANDRA SŁODKOWSKA kl.V ZSO NR 12

III miejsce
KATARZYNA RABSZTYN ZSO nr 10
JURCZYK WOJCIECH kl.IV SP nr 19
SZYMON SZOPA KL.VI SP nr 19

Wyróżnienia kl. IV-VI SP
HANNA RADOMSKA kl.V SP nr 16
JAN LISEK kl.VI ZSO nr 12
JULIA BĄCZKOWSKA kl.V ZSO nr 12
OLGA HRYNKO kl.V ZSO NR 12

 

GIMNAZJUM

I MIEJSCE
NATALIA RÓŻEWICZ kl.II.GIMNAZJUM w ZSO nr 12

oc2oc3


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine