Finał konkursu

oc1

Ocalić od zapomnienia. Osobliwości historyczne Sosnowca - ludzie, miejsca, wydarzenia

W ZSO nr 11 w Sosnowcu odbył się finał II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Organizatorami konkursu była Filia nr 13 - Maczki MBP w Sosnowcu oraz ZSO nr 11 w Sosnowcu. Partnerzy konkursu - Rada Dzielnicy Maczki, Stowarzyszenie Serce Maczek.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią regionu, kształtowanie poczucia więzi i identyfikacji ze swoim regionem, poszerzenie wiedzy uczniów o swoim mieście, a także kształtowanie wrażliwości i umiejętności plastycznych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało wiele pracy, aby wyłonić finalistów. Po burzliwych obradach zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Na uroczyste wręczenie nagród, zostali zaproszeni wszyscy finaliści z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Mateusz Bochenek - Przewodniczący Rady Dzielnicy Maczki, asystent Prezydenta Miasta oraz Józef Naziemiec - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Maczki, podharcmistrz drużyny harcerskiej w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać wykładu pt. Historia Maczek dr Pawła Dudy, który jest pracownikiem Instytutu Historii UŚ w Katowicach, autorem licznych publikacji, entuzjastą Maczek i nauczycielem historii w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

SP klasy I-III

I miejsce
KAROLINA ŁUCZAK kl.II SP Nr15

II miejsce
NIKOLA KLASA kl.III SP nr 20

III miejsce
JULIA AMONOWICZ kl.III SP nr 20
ANNA GRANEK kl.III SP nr 20
ADA DĄBEK kl.I SP nr 20

 

SP klasy IV-VI

I miejsce
WERONIKA MACHOWIAK kl.VI ZSO nr 12
EMILIA GOGOC kl.VI SP nr 19

II miejsce
MACIEJ ZMARLAK kl.V SP nr 20
AMELIA DOLATA kl.V ZSO nr
ALEKSANDRA SŁODKOWSKA kl.V ZSO NR 12

III miejsce
KATARZYNA RABSZTYN ZSO nr 10
JURCZYK WOJCIECH kl.IV SP nr 19
SZYMON SZOPA KL.VI SP nr 19

Wyróżnienia kl. IV-VI SP
HANNA RADOMSKA kl.V SP nr 16
JAN LISEK kl.VI ZSO nr 12
JULIA BĄCZKOWSKA kl.V ZSO nr 12
OLGA HRYNKO kl.V ZSO NR 12

 

GIMNAZJUM

I MIEJSCE
NATALIA RÓŻEWICZ kl.II.GIMNAZJUM w ZSO nr 12

oc2oc3


Z życia filii

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…

Wystawka o historii ZHP

korz1

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Więcej…

Karuzela bajek

kar1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z cyklu "Karuzela bajek". Gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 29. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o detektywie Łodydze, a następnie wykonały do niej ilustracje.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

pos1

Filia nr 17

Za nami pierwsze popołudniowe spotkanie plastyczne w tym roku szkolnym. Warsztaty poświęcone były postaciom z bajek, ponieważ 5 września i 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja by stworzyć portrety naszych ulubionych bohaterów poznanych w dzieciństwie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine