Pracowity październik

bb1

Filia nr 8

W ramach 2. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli odbyły się zajęcia dla uczniów klasy III poświęcone tematyce teatralnej, a dokładnie teatralnego savoir-vivre. Dzieci zapoznały się z etykietą teatralną, która jest tak ważna w teatrze. Przekonały się również, że zawód aktora nie należy do najłatwiejszych, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń polegających na zmianie głosu, czy wcielanie się w rożne postacie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakat utrwalający poznane wiadomości.

 

W dniu 18 października 2016 w ramach przypadającego na dzień 20 października Europejskiego Dnia Seniora naszą bibliotekę odwiedzili seniorzy z DDP. nr 2 w Sosnowcu i Klubu Mieszkańca ulicy Lwowskiej. Na początek nasi goście obejrzeli przedstawienie pt: "Familiada Seniora" w wykonaniu uczniów SP nr 10 w Sosnowcu, a następnie seniorzy wysłuchali odczytu pt: "Motyw starości w literaturze" przygotowanego przez panią Paulinę - pracownika MOPS w Sosnowcu i jedną z założycielek Klubu Mieszkańca ulicy Lwowskiej. Potem przy filiżance rozgrzewającej herbaty i małym co nieco, dyskutowaliśmy o wizerunku i roli seniora we współczesnym świecie.

Nie obyło się również w naszej bibliotece bez zajęć o jesieni. Tym razem uczniowie klas III wysłuchali pogadanki o jesieni, a następnie wykonali portrety Pani Jesieni.

bb2bb3bb4

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine