Maczki i Harcerze

harc1

Filia nr 13

W sobotę (1 października 2016) w Maczkach, harcerze rozpoczęli rok harcerski. Również my tam byliśmy. A co się działo? Oczywiście zbiórka, biegi harcerskie i ognisko. Atrakcji było moc, a Filia nr 13 - Maczki służyła swoją pomocą przy stanowisku przyrodniczo-turystycznym, gdzie zuchy i harcerze mogli dowiedzieć się ciekawostek związanych z walorami przyrodniczymi i turystycznymi Maczek, a także wykonać różne zadania: odpowiedzieć poprawnie na pytania związane z przekazanymi im wcześniej informacjami, rozpalić ognisko (od jednej zapałki), przejść po leżącym drzewie czy zarzucić sznurek na gałęzi. Pogoda dopisała i pomimo zmęczenia (biegi odbywały się po całych Maczkach), wszyscy bawili się znakomicie.

harc2harc3

harc4


Z życia filii

W atmosferze lata

ryb1

Filia nr 1

Niby wrzesień, liście lecą z drzew, ale wszyscy jeszcze tkwimy w atmosferze lata. I z takim też nastawieniem powitaliśmy w naszych progach dwie przedszkolne grupy, które na przestrzeni mijającego tygodnia przyszły do biblioteki w aurze babiego lata, zobaczyć powakacyjną wystawę. Niektórzy z nas powrócili wspomnieniami do niedawnych podróży, a inni z kolei dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat życia i funkcjonowania rafy koralowej. Wszystkim, bez wyjątku spodobała się ryba pudełko za jej nietypowy wygląd, czego efektem było podjęcie próby uchwycenia jej kształtu i pokolorowania rysunku.

Więcej…

Wystawka o historii ZHP

korz1

Filia nr 11

Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych (ul. K.I. Gałczyńskiego 38) zaprasza do obejrzenia wystawki przygotowanej przez ZHP "Korzenie" w dn. 12 września - 30 października 2018. Wystawka przedstawia historię powstania i działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenach Sosnowca oraz jej członków obecnych i tych którzy już odeszli. Ekspozycja związana jest także z 100. rocznicą powstania ZHP.

Więcej…

Karuzela bajek

kar1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z cyklu "Karuzela bajek". Gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 29. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o detektywie Łodydze, a następnie wykonały do niej ilustracje.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

pos1

Filia nr 17

Za nami pierwsze popołudniowe spotkanie plastyczne w tym roku szkolnym. Warsztaty poświęcone były postaciom z bajek, ponieważ 5 września i 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja by stworzyć portrety naszych ulubionych bohaterów poznanych w dzieciństwie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine